Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Můžeš závodit, slyšel Štybar. Zánět kolene nezmizel, ale jeho stav je lepší

19 2010
V úterý oznámil: Musím odpočívat, v koleni mám zánět. V pátek přiletěla od cyklokrosového šampiona Zdeňka Štybara povzbuzující zpráva: Problémy ještě nezmizely, ale zlepšilo se to. A hlavně - hvězda týmu Fidea má od doktorů svolení zase závodit.

Jeho potíže s levou nohou začaly po víkendovém těžkém závodě v Hamme-Zogge, který se jel celý v hlubokém blátě a muselo se proto hodně běhat. Štybar v něm skončil šestý.

"Doplatil na svoje snažení," hledal důvody problému lékař Vincent Vanbelle.

Naštěstí pro cyklokrosaře nebyl zánět chronický, ale akutní. Takže po odpočinku dostal Štybar zelenou ke startu ve víkendových závodech: sobotní GvA v Hasseltu a nedělní Superprestige v Asper-Gavere.

"Vidím tam zlepšení den ode dne," radoval se úřadující mistr světa. "V úterý jsem si dal úplné volno, ve středu už jsem absolvoval týmový trénink: dopoledne v terénu a odpoledne na silnici. Sice nemůžu říct, že úplně bez bolesti, ale cítil jsem velké pokroky."

Ve čtvrtek pak Štybar absolvoval silniční trénink, který trval tři a půl hodiny. A noha nebolela tolik jako předtím. "Jen doufám, že to takhle bude pokračovat i v závodech a hlavně po nich," přál si.

Jenže stav trati v Hasseltu a hlavně předpověď počasí nutí českého reprezentanta k obavám.

"Okruh byl kompletně pod vodou, odčerpávali tam tisíce litrů vody," prozradil Štybar. "Určitě to bude znovu o běhání. Jen doufám, že ho nebude tolik jako minulý týden."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze