Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Muž, kterého nikdo neviděl, se dostal do světa

Jsi jednička! Klárka, 2 roky | foto: Filip Musil, iDNES.cz

15 2010
Chata Doubravka - Máme ho! Záhadný muž s krtečkovým trikem, který stál za akcemi typu polštářová válka na Staroměstském náměstí, Zombie walk apod., byl odhalen díky 43 uživatelům internetu. "Záhadného muže, který vlastně nikdy nikde nebyl, nám bylo líto. A tak jsme se rozhodli mu alespoň virtuálně pomoci do světa," řekl vedoucí projektu Viktor Dobrovolný.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

Celá akce proběhla od 13. do 15. 5. Tým, který celou akci zorganizoval, pracoval ve složení: Viktor Dobrovolný, Jana Lejčková, Zuzana Karasová, Filip Musil, Anna Jedelská a Martina Svobodová.

Tento tým byl odhodlán pomoci zmíněnému muži za každou cenu.

Rozhodl se proto využít komunitních sítí a internetových přátel k tomu, aby z Krtečkového muže udělal světoběžníka. Stačilo jediné, najít jej, vyfotit, a poprosit o spolupráci přátele, kteří se slitovali nad osudem onoho nebohého muže.

Dá se říci, že fotka Krtečkového muže odešla do všech světadílů (kromě Grónska).

A již za 48 hodin se fotka muže s krtečkem vrátila ze 43 míst světa.

Muž, který nikde nebyl tak poznal Bulharský chrám, Americké předměstí, Anglickou univerzitu nebo třeba Jesenické hory.

Mezi množstvím velmi povedených fotografií lidí s Krtečkovým mužem, je třeba i obrázek populárního hlasatele Televizních novin televize Nova - Raye Korantenga.

"Úkol dostat muže na fotografii na zajímavá místa se určitě povedl," řekla serveru iDNES.cz Zuzana Karasová - zakladetelka facebookové skupiny "Foto s mužem kterého nikdo neviděl!"

"Díky velké podpoře našich přátel, mohla tato akce vyjít, a my v tuto chvíli všem děkujeme za spolupráci!" doplnil za celý tým PR manažer projektu, Filip Musil

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze