Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme si sáhnout do svědomí, zní po prohře z kabiny zlínských házenkářek

Zlín - Slavia: Petra Růčková (vlevo) a Hana Kutlvašrová | foto: Dalibor Glück, MAFRA

30 2010
Takovou lekci brankářka zlínských házenkářek Dagmar Vyhlídalová nečekala. Debakl 26:38 v semifinále domácího poháru od nejlepšího českého týmu současnosti, pražské Slavie, dopálil zkušenou gólmanku i její spoluhráčky, které tajně doufaly v postup do finále pohárového turnaje ve Veselí nad Moravou.

"Určitě z toho nějakou chvíli budeme mrzuté. Jsme rády, že nás čeká Silvestr a s ním spojená kratší pauza. Díky tomu snad hodíme porážku za hlavu," věří Vyhlídalová.

Co stálo za tak vysokou prohrou?
Když to řeknu upřímně, tak sice máme čtyři reprezentační spojky, ale máme hrozně nevyrovnané výkony. Když nám zahrají všechny tyto hráčky, jsme schopné porazit kohokoliv, ale pokud nás v zápase táhnou jen dvě spojky, nemůže to na družstva jako Slavia stačit.

Po prvním poločase jste ale ještě živily naději.
Věřily jsme, že se nám podaří třígólovou ztrátu stáhnout. Musím sebekriticky přiznat, že naše družstvo nepodržely brankářky. Slavia na tom byla v bráně líp. Místo toho, abychom se dostávaly do rychlých protiútoků, tak jsme tahaly míče ze sítě. A když už se přece jen nějaký rychlý brejk podařil, udělaly holky v útoku nějakou technickou chybu.

Nemůžete ale přece brát vinu za prohru jen na sebe, ne?
Je pravda, že střel z dálky, které bychom my brankářky měly chytat především, v zápase moc nebylo. Slávistky spíš dávaly góly z brankoviště, kde už to máme se zákroky těžké.

Do takových pozic by se soupeřky vůbec neměly dostávat, ne?
Je to tak. Byly jsme na tuto jejich hru připravené, ale nehrály jsme to, co nám bylo řečeno.

Co konkrétně bylo špatně?
Nebyly jsme schopné slávistky přerušit. Přitom na tom pracujeme, mluvíme o tom. A v útoku, když soupeřky bránily Helu Štěrbovou osobně, tak nám střílela jediná spojka, což opravdu nejde. Nemůžeme běhat kolem hráček, musíme být nebezpečné. Alibistickým házením balónů do pivota jenom dáme možnost útočit Slavii.

Hned 9. ledna se utkáte se Slavií v interlize. Bude těžké si po tak vysoké prohře na soupeře věřit?
Pokud dodržíme všechny pokyny a sejde se forma celého družstva tak, jako se nám to povedlo třeba v Michalovcích, můžeme uspět. Ale teď si musíme každá sáhnout do vlastního svědomí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze