Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Musíme posílit, ale zájem hrát za Odolku moc není, říká kouč Fortuník

To byly časy. V roce 2004 slavili volejbalisté Odolena Vody mistrovský titul. Jak se jim bude dařit po návratu do nejvyšší soutěže? | foto:  Radek Cihla, MAFRA

23 2010
Volejbalová extraliga bude mít v příští sezoně dva obhájce titulu. Kladno, které vyhrálo letos. A také Odolenu Vodu, která získala zlato v roce 2004 a hned potom z ekonomických důvodů v soutěži skončila. Teď se slavný klub vrací mezi elitu.

I když pro začátek jistě nenaváže na svých sedm historických titulů, pro extraligu bude oživením.

"Když se nabídka objevila, hned jsme byli rozhodnuti," říká Milan Fortuník, trenér a sportovní ředitel v jedné osobě. "A také nástěnkář a trhač lístků," směje se bývalý reprezentant.

Můžete upřesnit, jak to bylo s tou nabídkou?
Ještě než se jednání odehrálo, byli jsme rozhodnutí, že postavíme silný tým a příští rok budeme chtít postoupit. Pak se objevila šance hrát extraligu hned. Jen jsme se ujistili u partnerů, zda do toho jdeme, a když odmítly Dobřichovice a EGE České Budějovice, byli jsme na řadě.

Když se řekne Odolena Voda, napadne mě hned Aero. Bude tohle slavné spojení fungovat?
My doufáme, že ano. Máme příslib, že by spolupráce měla probíhat jako dřív. Zatím máme jen propůjčen název a chystáme se na klíčová jednání.

Dá se už teď odhadovat, jaké budete mít v extralize ambice?
Zatím si neumím představit, jak silné budeme mít družstvo. Určitě nám zůstane pár hráčů z loňska a dál se budeme muset posílit. Už jsem oslovil řadu kluků, ale zájem hrát za Odolku je zatím minimální. Možná se budeme muset poohlédnout i v cizině.

Váš web uvádí na soupisce i jména slavných veteránů: Kop, Hadrava či Palinek. Počítáte s některým z nich?
To byla akce před play-off, které se nám ale nepovedlo. Tohle jsou hráči z mé generace a s extraligou ani jeden z nich nepočítá.

A co Luboš Zita, pamětník zlatých časů klubu?
O toho moc stojím, je to Odolák, srdcař. Ale teď byl na jedné operaci a čeká ho ještě jedna.

Je v Odoleně Vodě znát nějaké nadšení z návratu vrcholového volejbalu?
Tohle je tu opravdu dobré. Radnice, podnikatelé i obyčejní lidé, od všech cítíme podporu.Najdete na iDNES.czmobilní verze