Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme bojovat a živit naše naděje, říká Nečas

2 2000
O l o m o u c -
S ustaraným výrazem ve tváři se trmácel z kabiny po utkání v Olomouci (0:0) jablonecký kapitán Radim Nečas. Oba týmy hrají o záchranu a divákům při bezbrankové remíze nabídly pouze průměrný výkon. O fotbalové kráse nemohl ani jeden celek říci jediné slovo.

Fotbal se hraje stále především kvůli radosti ze hry. Máte z takových duelů vůbec nějaké potěšení?

Těžko se dá na naší hře hledat něco pěkného. Hrajeme o udržení a tam jde krása stranou. Podívejte se na tento zápas, podržela nás obrana a brankář. Směrem dopředu jsme nevymysleli téměř nic.

V Olomouci jste uhráli bod za remízu. Jste s tímto ziskem vzhledem k postavení v tabulce spokojeni?

Bod je v naší situaci výborný. Navíc jsme si za předvedený výkon více nezasloužili. Prakticky jsme soupeře nijak výrazně neohrozili, takže jsme nemohli čekat víc.

Vzhledem k vývoji soutěže se může o případné záchraně rozhodovat až v posledním kole, kdy hostíte Opavu. Je to pro váš tým přijatelná varianta?

Stát se to může, ovšem není to nic příjemného. Podobnou situaci jsme zažili i před rokem, takže víme, o co jde. Hrajeme však zápas od zápasu, snažíme se bodovat a neustále tak živit naději na záchranu. Nic jiného nám ostatně nezbývá.

Sledujete výsledky a rozlosování ostatních soupeřů, kteří jsou namočeni do bojů o záchranu?

Pochopitelně ano. Obecně se říká, že nejvíce ohroženi jsou - vedle Hradce Králové - Opava a my. Při těžkém losu se však do podobné situace můžou dostat i ostatní. Podívejte se třeba na takový ostravský Baník. Po starostech nemají ani další týmy. Podle mě se bude hrát o udržení až do posledního kola.
Autor:


Témata: Výsledky Fotbal
Najdete na iDNES.czmobilní verze