Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Můj život je teď ještě kočovnější, říká Huříková po půl roce v novém týmu

Tereza Huříková | foto: ADH CONCEPT

13 2010
Na sklonku loňského roku poprvé změnila závodní dres, jezdí za španělský tým. Od té doby pobyla v Česku sotva několik dní. Tréninky ve Španělsku a Itálii, závody ve Francii, teď ji čeká přesun do Německa. Bikerka Tereza Huříková tak v nadsázce ztrácí přehled, kde je vůbec doma. "Kde bydlím? Ani sama nevím. Ten můj kočovný život je teď ještě víc kočovnější," smála se třiadvacetiletá bikerka.

"Od začátku roku jsem v Česku byla tak čtrnáct dní," spočítala Huříková. Život, v němž cestuje mnohem víc, než ještě před půl rokem byla zvyklá, jí ale nevadí.

Po čtyřech sezonách v barvách České spořitelny MTB přestoupila poprvé do zahraniční stáje. Ve španělském týmu Trek-Lorca Taller del Tiempo okamžitě našla pohodu a vše, co potřebuje. A také novou motivaci.

"Musela jsem změnit všechno, včetně stylu tréninku," řekla Huříková v rozhovoru pro iDNES.cz.

Právě novou přípravu pod dohledem italského trenéra Dominga Copelliho si nesmírně pochvaluje.

myslí i na fanoušky

Tereza Huříková chce být co nejblíž i svým fanouškům, kteří ji mohou podpořit.

Na Facebooku má svůj oficiální fanklub (Tereza Hurikova official fan-club), kam bude psát své dojmy ze závodů i tréninků.

Velmi brzy budou spuštěny také její nové osobní webové stránky.

"Tréninky jsou kratší, od dvou do čtyř hodin, ale o to intenzivnější. Pokaždé se zaměřují jen na něco, hodně pracuji na síle," přiblížila rozdíly od přípravy pod bývalým koučem Jiřím Lutovským. "Je to víc o specifické práci, vyhovuje mi to určitě víc."

Část zimy strávila ve Španělsku, kde má tým především materiální zázemí. Stěžejní však byla příprava v Itálii, kde také absolvovala první dva letošní závody (3. a 12. místo).

Zatím poslední podnik odjela ve francouzském St. Rafael, kde skončila těsně pod stupni vítězů. "Jsem spokojená, i když jsem tam měla technické potíže," poznamenala. Teď ji čeká další soustředění v Německu. "Je to lepší, budeme mít relativně blízko na závody," říká.

Spolu s Huříkovou hájí barvy španělské stáje ještě 16. muž světového žebříčku Sergio Mantecón a Sandra Santanyesová. Španělsky se však někdejší česká juniorská mistryně světa zatím neučí. A ani nebude.

Tereza Huříková v dresu týmu Trek Lorca Taller del TiempoTereza Huříková

Tereza Huříková v dresu týmu Trek-Lorca Taller del Tiempo

"Španělština je pro mě trošku náročná. Jakmile se zeptám na nějaké slovo, tak ho stejně hned zapomenu," usmála se. S kolegy proto mluví anglicky. A snaží se italsky. "Ten jazyk se mi líbí, dělám v něm pokroky," pochválila se.

Loňská sezona se rodačce z Vimperku příliš nepovedla. V březnu ji na několik týdnů vyřadila ze hry zlomenina klíční kosti. Jejím nejlepším umístěním ve Světovém poháru bylo 17. místo z kanadského Bromontu.

Tereza Huříková

Tereza Huříková

Na zářijovém světovém šampionátu v australské Canbeře obsadila 14. pozici v kategorii do 23 let, stejně dopadla o dva měsíce dřív na mistrovství Evropy.

Startovat měla i na silničním MS, z účasti ji ale vyřadila viróza.

O letošních ambicích příliš nemluví. "Chci jezdit hlavně dobře a bez chyb. Není důležité, zda budu pátá nebo patnáctá, chci si hlavně zvyknout. Když budu vědět, že jsem do toho dala maximum, tak to bude úspěch."

tereza huříková - závody v česku 2010

6.6. Merida bike Vysočina Český pohár XCO
19.6. Kolo pro život – Olomoucká 50
18.7. Mistrovství ČR XCO Kuřim
25.9. Kolo pro život – Oderská MlýniceNejčtenější

Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?
Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?

Svého biologického otce vídá syn jednou měsíčně, ale myslí si, že to je jen kamarád, který si s ním hraje a dává mu dárky k narozeninám. Jak co nejlépe vysvětlit synovi situaci?

Najdete na iDNES.czmobilní verze