Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lístky na Aliho pohřeb rychle zmizely, někdo je chtěl zpeněžit

KAŽDÝ CHCE BÝT U TOHO. Lístky na pohřeb Muhammada Aliho v Louisville rychle mizí. | foto: AP

8 2016
Tisíce volných vstupenek na čtvrteční zádušní mši i páteční pohřeb boxerské legendy Muhammada Aliho, který se uskuteční v sportovní hale KFC Yum! Center v Aliho rodném Louisville, rychle zmizely. Někteří „šťastní“ majitelé už se je pokusili zpeněžit.

Dlouho před zahájením distribuce vstupenek se před halou začala tvořit dlouhá fronta, která rychle narůstala. Zhruba 30 000 vstupenek na oba obřady bylo rozdáno během hodiny, ačkoli maximum na osobu byly čtyři kusy. Vzápětí se na internetu objevily nabídky na prodej i koupi lístků.

„Jsem znechucen z toho, že se někdo snaží vydělat na Aliho pohřbu. Doufám, že všechny snahy o prodej i koupi lístků přestanou. ‚Největší‘ si přál, aby se obřadu mohl zúčastnit každý,“ řekl mluvčí Aliho rodiny Bob Gunnell.

Jeden z nejslavnějších boxerů všech dob Ali, jenž zemřel minulý pátek ve věku 74 let na celkové selhání organismu, více než 30 let bojoval s Parkinsonovou chorobou. Pohřeb si osobně naplánoval už před mnoha lety.

Aliho tělo nejprve rodina a fanoušci doprovodí ulicí, která nese jeho jméno. Smuteční průvod poté projde čtvrtí, v níž vyrůstal. Nevynechá ani hlavní třídu Broadway, kde ho nadšené davy vítaly v roce 1960 ještě jako Cassiuse Claye po zisku olympijského zlata.

Smuteční řeč na pohřbu pronese bývalý americký prezident Bill Clinton, obřadu se zúčastní řada dalších celebrit z politické, kulturní i sportovní scény. Čtvrteční zádušní mši povede podle muslimských tradic místní imám, zapojí se do něho ale i zástupci jiných náboženství.

Autor:


Témata: box, KFC, Muhammad Ali
Najdete na iDNES.czmobilní verze