Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kamerun zaujal volejbalové publikum šamanem a roztančenou rozcvičkou

Netradiční rozcvička kamerunských volejbalistů. | foto: FIVB.org

5 2014
Na světovém šampionátu kamerunští volejbalisté vyhráli zatím jen jeden set, ale přesto se u fanoušků těší velké oblibě. Afričané baví diváky netradiční rozcvičkou, která připomíná rituální tance, sami pak čerpají sílu od šamana, který na ně dohlíží z hlediště.

Na jedné straně soustředěné protahování v sériích přesně nacvičených a léty ozkoušených cviků, kterými se na zápasy chystají soupeři, za sítí na sebe strhávají pozornost Kamerunci rytmickými pohyby a tancem, který je na chvíli přivádí do polotranzu a navodí tu správnou bojovnou atmosféru.

Diváci se rádi nechají strhnout a Afričanům tleskají do rytmu.

Světový šampionát v Polsku běží už týden. Hned úvod přinesl historický okamžik, když na zahajovací zápas dorazilo 62 tisíc diváků. Domácí Poláci se utkali se Srbskem pod zataženou střechou varšavského fotbalového stadionu. Vstupenky byly vyprodány za 100 minut a diváci viděli hladkou výhru domácích 3:0.

Zahajovací zápas MS volejbalistů sledovalo na vyprodaném fotbalovém stadionu ve...

Rekordní je také účast, na šampionátu hraje poprvé v historii 24 týmů. Světová volejbalová federace FIVB se snaží přitáhnout na tento prestižní turnaj hráče ze všech světadílů, i když podle světového žebříčku i podle skutečných kvalit některé země zaostávají.

Platí to i pro Kamerun, který zatím vyhrál jediný set v duelu s Venezuelou a souboje s Austrálií a Argentinou prohrál hladce 0:3. Svým netradičním přístupem však baví diváky, a tak není považován jen za mužstvo, které by to bylo do počtu.

Vedle roztančené rozcvičky budí v Polsku velkou pozornost i týmový šaman, který sedí v hledišti mezi diváky a pomáhá hráčům energií přenášenou na hřiště.

Těžko říct, nakolik kouzla pomohla v dramatické koncovce třetího setu s Venezuelou, v níž Kamerun vyhrál 33:31. Asi to byl spíš koučink německého trenéra Petera Nonnebroicha. Každopádně na větší úspěch Kamerunci stále čekají.

Autoři:


Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze