MS v klasickém lyžování: severská kombinace

Šampionát v Liberci, 18. února - 1. března 2009

Severská kombinace HS 134 / běh na 10 km
15:48
Konečné pořadí: 1. Demong (USA) 23:36,6, 2. Kircheisen (Něm.) -12,8, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -31,4, 4. Ryynänen (Fin.) -49,0, 5. Moan (Nor.) -55,1, 6. Pittin (It.) -57,0, 7. Edelmann (Něm.) -58,1, 8. Churavý (ČR) -59,1, 9. Minato (Jap.) -1:10,9, 10. Lodwick (USA) -1:13,5, ...20. Dvořák -1:58,0, 31. Vodseďálek -2:54,8, 36. Slavík (všichni ČR) -3:10,5.
15:35
Pavel Churavý: Jsem spokojen, dneska to šlo na běžkách parádně. Lyže jsem si půjčil od Martina Koukala. Byla to dohoda, že mi je půjčí v případě, že o něco půjde. Se šampionátem jsem spokojen, chtěl jsem být do desátého místa.
15:31
Vítězný Demong: Dnešní závod je pro mě satisfakcí za závod družstev, kdy jsem zapomněl startovní číslo. Tým mě podpořil, vynahradil jsem si to.

15:24
Pavel Churavý končí závod na výborném 8. místě se ztrátou 59 sekund na vítěze. Ve čtyřčlenné skupině dojel poslední. Přesto Chruravý zaznamenal svůj nejlepší výsledek na vrcholné akci.
15:24
Bronz má Lamy Chappuis.
15:23
CÍL: Bill Demong v závěrečné zatáčce setřásl Kircheisena a dojel si pro zlatou medaili. Druhý je Kircheisen se ztrátou 13 sekund.
15:23
Churavý je 800 metrů před cílem sedmý.
15:23
800 metrů před cílem se vedoucí dvojice stále drží spolu.
15:20
Mezičas 8,65 km: Kircheisen a Demong už mají šestisekundový náskok na Lamy Chappuise. Dalších 20 sekund zpět je Ryynaenen. Churavý je v další skupince se ztrátou 55 sekund sedmý.
15:19
Nor Moan ukazuje, že běžecky je skutečně velmi dobře vybaven. Ze 34. místa na startu a ztráty 1:54 je na mezičase 7,5 km osmý (+58).
15:18
Churavý je v další skupině pronásledovatelů. Na mezičase je šestý (+57).
15:17
Mezičas 7,5 km: Lamy Chappuis už ztrácí téměř pět sekund na dvojici Demong, Kircheisen. Ryynaenen z vedoucí skupiny už odpadl.
15:14
Mezičas 6,15 km: Vede Demong před Kircheisenem, Churavý osmý se ztrátou 45 sekund.
15:13
Na šestém kilometru je už Lamy Chappuis dostižen.
15:12
V polovině závodu už je také Pavel Churavý. Na 12. pozici spolu s dalšími pěti sdruženáři.
15:09
Polovina závodu: Lamy Chappuis v čele, jeho pronásledovatelé Demong, Kircheisen a Ryynaenen na něj ztrácejí už jen od 7-9 sekund.
15:09
Na tomtéž mezičase je Churavý 11., spolu se Stecherem, Schmidem a Bierim.
15:07
Mezičas 3,65 km: Lamy Chappuis už má náskok jen 24 sekund, skupinu pronásledovatelů vede Američan Demong.
15:06
Na 2,5 kilometru stále vede Francouz, který si drží půlminutový náskok před skupinkou Kircheisen, Ryynaenen, Gruber, Demong.
15:05
Na mezičasu 1,75 km: Vede Lamy Chappuis před Kircheisenem (+37,5) a Ryynaenenem. Churavý 12. se ztrátou 1:06.
15:04
Churavý "počkal" na Rakušana Stechera, utvořili spolu dvojici, která se vydá stíhat nejlepší.
15:01
A na trati je už také Pavel Chruravý, který vybíhal se ztrátou 63 sekund.
15:00
Se startovním číslem 3 vyrazil se ztrátou 28 sekund Fin Janne Ryynaenen. Do závodu nenastoupil druhý muž po skokanské části Koivuranta z Finska.
15:00
Bylo odstartováno. S číslem 1 vyrazil na trať Francouz Jason Lamy Chappuis.
14:58
Druhá část závěrečné disciplíny sdruženářů na MS v Liberci - běh Gundersenovou metodou na 10 km - začne v 15:00.
14:57
Společně s aktuálními výsledky lyžování můžete sledovat také průběh utkání fotbalové ligy, od 14.30 hrají Plzeň a Liberec. ON-LINE REPORTÁŽ ZDE.