Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Ostravě se představí i baseballoví mistři světa z Holandska

ilustrační foto | foto: Tomáš Svěch

27 2014
V září bude Ostrava hostit mistrovství Evropy v baseballu. V areálu Arrows se bude hrát skupina B, ve které nastoupí také domácí reprezentační výběr.

Extraligová sezona sice skončila, ale ostravští fanoušci baseballu se ještě mohou těšit na další porci zápasů na té nejvyšší úrovni.

Ostrava totiž bude v září hostit skupinu B evropského šampionátu, skupina A se bude hrát v německém Regensburgu. Zápasy o umístění se poté budou hrát v Třebíči, nejlepší týmy budou o medaile bojovat v Brně.

ME v baseballu, Ostrava

12. září

Řecko – Španělsko 11.00

Chorvatsko – Holandsko 15.00

ČESKO – Rusko 19.00

13. září

Španělsko – Chorvatsko 11.00

Rusko – Řecko 15.00

Holandsko – ČESKO 19.00

14. září

Španělsko – Rusko 11.00

Holandsko – Řecko 15.00

ČESKO – Chorvatsko 19.00

15. září

Chorvatsko – Rusko 11.00

ČESKO – Řecko 16.00

Holandsko – Španělsko 20.00

16. září

Řecko – Chorvatsko 11.00

Španělsko – ČESKO 15.00

Rusko – Holandsko 19.00

Finále se bude hrát v Brně.

„Budeme hostit patnáct zápasů v pěti dnech. Česká baseballová asociace chtěla, aby se základní skupina s českou reprezentací hrála v Ostravě, protože tady fanoušci na baseball přijdou,“ uvedl Martin Bohoněk, šéf klubu Arrows Ostrava, v jehož areálu se utkání mistrovství Evropy budou konat.

„A ostravská skupina je velmi zajímavá. Jsou v ní mistři světa z Holandska, k favoritům patří i Španělé, nevyzpytatelní budou Rusové,“ vypočítával Bohoněk soupeře české reprezentace. „U Řeků a Chorvatů těžko říct. Může se stát, že přijedou s několika naturalizovanými Američany.“

Ostravská část šampionátu začne v pátek 12. září, poslední zápasy se v areálu Arrows odehrají v úterý 16. září. „Lákadlem je, že česká reprezentace své první tři zápasy odehraje od 19 hodin pod umělým osvětlením,“ poznamenal Bohoněk. Česká reprezentace se však v Ostravě sejde ještě teď v srpnu.

O posledním prázdninovém víkendu tu bude mít krátké závěrečné soustředění, poté odcestuje za finální přípravou na turnaj do Itálie. „Hrajeme tam s Itálií a Španělskem, tedy týmy evropské špičky,“ uvedla Lucie Čubíková z České baseballové asociace.

Lístky na šampionát jsou v prodeji, nejlevnější jednodenní stojí 100 korun, permanentka na všechny duely v Ostravě je za 999 korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze