Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na MS v Londýně bylo zatím nominováno 23 atletů, Sýkora nepojede

V české nominaci nechybí ani překážkářka Zuzana Hejnová. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

24 2017
Zatím 23 českých atletů figuruje v nominaci na blížící se MS v Londýně (4. - 13. srpna). Jedná se o závodníky, kteří splnili A limit Českého atletického svazu. To se sice povedlo i desetibojaři Jiřímu Sýkorovi, který ale o šampionát přijde kvůli zranění lokte.

Česká výprava se ještě může rozšířit o atlety se splněným B limitem, kteří dostanou pozvánku od mezinárodní federace IAAF. Pokud se tak stane, svaz jejich nominaci potvrdí.

Hlavními oporami českého týmu by měli být oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch, dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, koulař Tomáš Staněk, tyčkaři Jan Kudlička a Michal Balner nebo běžci Pavel Maslák a Jakub Holuša.

Mezi závodníky čekajícími na pozvánku od mezinárodní federace je mistr světa v hodu oštěpem z roku 2013 Vítězslav Veselý a jeho kolega z tréninkové skupiny Jana Železného Jaroslav Jílek. Splněný B limit má také bronzový medailista z halového mistrovství Evropy mílař Filip Sasínek, tyčkařka Amálie Švábíková a běžkyně na 3000 metrů překážek Lucie Sekanová.

Česká nominace na MS v atletice v Londýně

Muži: Pavel Maslák (400 m), Jakub Holuša (1500 m), Jan Kudlička, Michal Balner (oba tyč), Radek Juška (dálka), Tomáš Staněk, Ladislav Prášil (oba koule), Jakub Vadlejch, Petr Frydrych (oba oštěp), Adam Sebastian Helcelet (desetiboj).

Ženy: Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová (400 m př.), Simona Vrzalová (1500 m), Michaela Hrubá (výška), Romana Maláčová, Jiřina Ptáčníková (obě tyč), Barbora Špotáková, Nikola Ogrodníková (obě oštěp), Kateřina Šafránková (kladivo), Eva Vrabcová (maraton), Anežka Drahotová (20 km chůze), Kateřina Cachová, Eliška Klučinová (obě sedmiboj).

Autoři: ,


Nejčtenější

Maminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden
Maminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden

V loňském roce se Radce Doudové narodila holčička. Terezky život ale bude poznamenaný tělesným i mentálním postižením.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze