Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proti Argentině zářila. Příspěvek do pokladny mě nemine, ví Ryšánková

Česká házenkářka Helena Ryšánková v duelu proti Argentině. | foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

2 2017
Bietigheim-Bissingen (Od našeho zpravodaje) - Uchvátila parádním výkonem. Házenkářka Helena Ryšánková pomohla pozvednout Češky z úvodního zmaru, stala se nejlepší hráčkou svého týmu a přidala i sedm branek do sítě Argentiny. „V poslední době nebyla v ideální pohodě. Věřím ale, že sobotní výkon ji výrazně pomohl,“ pochválil ji trenér Jan Bašný.

Při zranění opory Jany Knedlíkové dostává Helena Ryšánková daleko více prostoru. A sázka na mladou hráčku francouzského Dijonu, jež před letošní sezonou povýšila z druhé ligy do nejvyšší soutěže, se vyplatila.

„Trenér nás na takovou variantu s Míšou Hrbkovou připravoval. Trénovaly jsme na to a myslím, že to nebyl problém,“ vyprávěla 25letá Ryšánková.

Také vás ale připravoval na houževnatou hru Argentiny. Přitom začátek zápasu byl z české strany plný nervozity.
Hrály jsme hrozně zbrkle. Chtěly jsme odskočit do vedení a hrát v klidu. Trenér nás upozorňoval, ať si trpělivě začneme budovat náskok. Nám se to ale v prvních deseti minutách vůbec nedařilo. 

Fotogalerie

Co to změnilo?
Začaly jsme dávat branky z rychlých protiútoků, celkově jsme se uklidnily. Na konci už jsme znovu trochu polevily, ale to už bylo vzhledem k tomu jasnému náskoku.

Soupeřky potvrdily, že házená v jižní Americe je stále na vzestupu. Souhlasíte?
Myslím si, že mohou potrápit v dalších utkáních i ostatní týmy. Nevzdávaly se a když ucítily šanci, ještě přidaly. Přesto je to pro mě opravdu nejslabší účastník naší skupiny.

Vám osobně se dařilo celý zápas. Sedm vstřelených branek, navíc nejlepší hráčka týmu. To je příjemný debut na světovém šampionátu, že?
Je to vůbec poprvé, co jsem se v ženské reprezentaci stala nejlepší hráčkou. Nejde o to, kdo nastřílí nejvíce gólů, ale abych pomohla týmu.

Byla jste před úvodním duelem nervózní?
Hodně mi pomohlo, že nastupuju v nejvyšší francouzské soutěži. Tam je každý zápas náročný. Takže jsem tolik nervózní nebyla.

Přispějete do týmové kasy?
Myslím, že Míša Hrbková je přísný pokladník, takže myslím, že mě to nemine. 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze