Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Movsesjan v Číně: Daří se mi a ničeho se nebojím

Sergej Movsesjan - JAKÝ ZVOLÍM TAH? O svých tazích bude nyní Sergej Movsesjan přemýšlet na mistrovství Evropy v Drážďanech. | foto: Radek KalhousMF DNES

17 2008
Nezačal šťastně. Ale od druhého kola už na jeho konto pravidelně naskakují bodové zisky. "Vcelku se mi daří," pochvaloval si Sergej Movsesjan. "Tedy s výjimkou úvodní partie." Dva a půl bodu z pěti možných.

To je dosavadní bilance pardubického šachisty v superturnaji 21. kategorie Pearl Spring Chess v čínském Nanjingu. Slovenského reprezentanta po polovině soutěže řadí na čtvrtou příčku s půlbodovou ztrátou na vedoucí trio.

"Těžko teď říkat, zda jsem ještě někde mohl urvat nějaké body navíc. Zatím všechny partie měly vcelku logický průběh a zákonitý výsledek," uvedl Movsesjan.

Do nejsilněji obsazeného turnaje, který dosud hrál, nevykročil optimálně. S bílými figurami prohrál s domácím Buem, jenž je ze šesti účastníků postaven na světovém žebříčku nejníže. Figuruje na 26. příčce.

"Každá prohra zamrzí, zvláště bílými," zalitoval Movsesjan, třináctý hráč světa. "Ale nedá se nic dělat, turnaj běží dál," dodal pardubický šachista.

Na porážku dal rychle zapomenout. Hned vzápětí porazil Rusa Svidlera a poté si připsal tři remízy - s Arménem Aronianem, světovou jedničkou Topalovem z Bulharska a s trojkou Ivančukem z Ukrajiny.

Druhou polovinu turnaje, v němž účastníci musí partie odehrát povinně v tradičních čínských oblecích ušitých na zakázku, odstartoval v noci ze včerejška na dnešek odvetou s Buem. Před ní mohl zcela reálně myslet i na celkový triumf a vítěznou prémii šedesát tisíc euro.

"Druhá půlka bude určitě velmi náročná. Ale pokud se mi podaří pokračovat v dobré hře, ničeho se nebojím," vzkázal Movsesjan z Číny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze