Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Motoskijöring si zkusí i hvězdy ze Superstar

29 2006
Litomyšl - Odvážní muži na lyžích, kteří se nechají zapřáhnout za motokrosové stroje, znovu vyrazí na zasněžené pláně. Tedy měli by zanedlouho vyrazit... Start už desátého ročníku mistrovství republiky v motoskijöringu se blíží. Orion - Mitas Cup 2007, jenž má ve svém programu jedenáct podniků, by měl být zahájen 6. ledna v Žamberku.

"Je tam krásná trať. Byl bych rád, kdyby se tam jelo," řekl Petr Kovář, manažer týmu Orion Litomyšl a jeden z organizátorů šampionátu.

Osud zahajovacího závodu, ale i celého seriálu má v rukou počasí. A zatím mu není příliš nakloněno. Chybí sníh.

"Taková zima, jaká byla loni, asi jen tak zase nepřijde," tuší Kovář. "Zatím ale nepropadáme panice. Nervózní budeme až koncem ledna, pokud nebude sníh," dodal s úsměvem.

Organizátoři počítají i s alternativou, že by se některé závody z úvodu mohly posunout na pozdější dobu.

"Mohli bychom pak jet dva o víkendu," potvrdil Kovář. "Aby byl vyhlášen mistr, je potřeba odjet aspoň pět podniků. Zatím se to vždy povedlo."

Šampionát se i tentokrát uskuteční převážně na území východních Čech. Přestože o pořadatelství usilovali třeba v Mariánských Lázních či jihočeské Kaplici, podoba zůstala tradiční. "Zatím se nechceme rozšiřovat dál. Vždyť většina posádek pochází právě z tohoto regionu," uvedl Kovář.

Mistrovský titul obhajují Patrik a Miroslav Šrolerové z Klášterce nad Orlicí, kteří vyhráli už dvakrát po sobě. "Okruh favoritů se asi nezmění. Opět do něj bude patřit i Svatoš, Mencák, Roušar či Kunc," řekl Kovář. "Tentokrát asi rozhodnou zkušenosti, protože vinou počasí jsou tréninkové možnosti značně omezené."

Motoskijöring 2007

program mistrovství ČR

6. ledna Žamberk
13. ledna Olešnice v Orl. horách
20. ledna Klášterec nad Orlicí
21. ledna Letohrad
27. ledna Nová Paka
3. února Pěčín
4. února Litomyšl
10. února Rýmařov
11. února Staré Město
17. února Ústí nad Orlicí
24. února Dobřany v Orl. horách

Pozn. výsledky z Litomyšle se budou počítat do MČR pouze v případě, že se některý z 10 závodů nepojede.

Novinkou desátého ročníku mistrovství v motoskijöringu bude závod v Benátkách u Litomyšle, kde se dosud nikdy nejelo. Zatím má statut volného podniku. "Do mistrovství se bude počítat pouze v případě, že se neuskuteční některý z deseti závodů mistrovského kalendáře," poznamenal Kovář.

Právě na nové trati by se měl uskutečnit také Red Devil Cup, jenž měl na začátku letošního roku premiéru. Jde o závod, v němž se na lyže postaví známé osobnosti. Objevit by se mezi nimi měli třeba zpěvák skupiny Kabát Josef Vojtek, sportovní komentátor Václav Tittelbach či některé tváře ze Superstar.

"Na rozdíl od premiéry se pojede jen jeden závod a pozveme víc celebrit," řekl Kovář. "Pokud v Benátkách nebude sníh, pojede se v Dobřanech."

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze