Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mňuk a Langer začínají obhajobu českého titulu v motoskijöringu

Motoskijöring - ilustrační foto. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

1 2014
Tak přece! S letošním motoskijöringovým šampionátem už to vypadalo všelijak, ale po čtyřech zrušených závodech se v neděli v krkonošských Martinicích snad konečně pojede.

"Teď je tam obleva, jeden stupeň nad nulou, a pořadatelé navezli na trať sníh z okolních strání. V neděli by však mělo podle předpovědi sněžit a snad i mrznout," věřil včera promotér mistrovství Petr Kovář, jenž je zároveň šéfem motokrosové divize Orionu Litomyšl.

O start v Martinicích je prý velký zájem, a to i ve vložené kategorii hobby. Kolik posádek se postaví na start? "To bude jasné až na místě. Někteří jezdci si to možná kvůli nynější oblevě rozmyslí, což nás mrzí. Očekávám tak patnáct až dvacet dvojic s licencí," přemítal Kovář.

Mezi nimi by neměli chybět ani vysokomýtští Josef Mňuk s Filipem Langerem (první z nich je jezdec a druhý lyžař), kteří obhajují svůj loňský premiérový titul.

Kovář nechce spekulovat nad jejich šancemi na obhajobu, i když soudí, že znovu budou vysoko. "Nevím, co natrénovali, ale vzhledem k tomu, že nebyl sníh, toho nejspíš moc nebylo. Ostatní posádky jsou na tom ovšem stejně," konstatuje manažer z Litomyšle.

K favoritům patří i Josef Sládek s Petrem Čížkem (Dukla Racing) a bratři Patrik a Miroslav Šrolerovi z Klášterce nad Orlicí. Litomyšlský Orion nasadí osvědčenou dvojici Pavel Kunc - Roman Pross.

Autor:


Témata: Haas
Najdete na iDNES.czmobilní verze