Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kopecký před druhým kláním v novém voze: Nic důležitého k řešení nebylo

Jan Kopecký a Pavel Dresler ovládli Rallye Šumava Klatovy. | foto: ČTK

21 2015
Vítěznou premiéru s novým vozem mají za sebou, druhý závod s ním tedy už mohou jet v klidu. Tak ale soutěžní jezdec Jan Kopecký první dvě závodní vystoupení se Škodou Fabií R5 nebere. „Nervózní jsme nebyli ani před prvním závodem. Najezdili jsme s ním spoustu kilometrů a věděl jsem, že když neudělám jezdeckou chybu, tak to bude dobré,“ tvrdí zkušený závodník z Kostelce nad Orlicí.

Pilot továrního vozu se po vítězném vstupu do domácího šampionátu na Rallye Šumava na konci dubna nyní se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem představí znovu na jihu Čech, tentokrát na Rallye Český Krumlov.

Znovu v roli favorita, což se potvrdilo už v prvním podniku mistrovství republiky. „Auto fungovalo výborně, neměli jsme žádné problémy, proto se ani před tímto závodem nemuselo řešit nic závažného,“ vysvětluje třiatřicetiletý závodník.

Závod v Českém Krumlově, který se pojede v pátek a v sobotu, nepatří mezi ty, na jejichž startu by závodník z Kostelce nad Orlicí stál právě často: „Mockrát to kvůli startům ve světě a v Evropě nevyšlo, ale pro mě je krásný. Zvlášť když se teď přesunul na tento termín. Nic na tom nemění ani to, že zatím není úplně nejlepší počasí.“

Sympatie k němu v očích Jana Kopeckého nezmizely ani po loňském ročníku, v němž v poslední rychlostní zkoušce ve snaze urvat vítězství havaroval a závod nedokončil. „Byl to skvělý souboj, ale Václav Pech druhý den opravdu letěl,“ řekl tehdy Kopecký, který až do svého vypadnutí byl po celou dobu závodu mezi prvními třemi a po první etapě dokonce vedl.

V Českém Krumlově však Kopecký prvenství přece jen slavil, dojel si pro něj před třemi lety, v letech 2002 a 2004 skončil shodně třetí. Úspěch z roku 2002 je památný, šlo o první medailové umístění v závodě mistrovství republiky.

Ve své první sezoně se zcela novou Fabií R5 objede Kopecký kompletní český šampionát. „V plánu jsou všechny závody s cílem získat domácí titul,“ netají jezdec továrního týmu Škoda Motorsport. Pokud se mu to povede, prodloužil by sérii svých mistrovských sezon na čtyři v nepřerušené řadě. V roce 2012 se stal mistrem republiky, o rok později mistrem Evropy a loni mistrem Asie, když ovládl asijsko-pacifický šampionát.

Letošní český šampionát bude mít po Rallye Český Krumlov ještě čtyři díly, nejbližší za měsíc v Hustopečích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze