Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Valtr nemá kamion, a tak nejede Dakar. Zklamání? Naopak, těším se

Jaroslav Valtr na Rallye Dakar | foto: KM Racing

24 2014
Třikrát startoval Jaroslav Valtr na Rallye Dakar, v lednu však bude v Jižní Americe chybět. Šternberský pilot v minulých letech spjatý se žlutou liazkou stáje KM Racing se v létě pustil do spolupráce s týmem Tatra Buggyra Racing, ten však nestihl připravit druhý vůz.

„Buggyra se spíše věnovala tatře Martina Kolomého a nemělo smysl, abych jel s neotestovaným autem. Kamion pro mě by se měl stavět během zimy a na jaře dokončit,“ vysvětlil pětačtyřicetiletý Valtr.

Jste zklamaný?
Ne, naopak. Jsem rád, že můžu Dakar sledovat zvenku, komu auto pojede nejlépe, a udělat si trochu jiný náhled. Po telefonu se budu s klukama bavit, co se tam děje, co se tam odehrává. Budu mít pravdivé zprávy, nejen ty, které jsou v médiích, ale informace přímo z místa. Pomůže mi to v rozhodování, co dál a s kým.

Věděl jste už dopředu, že se pro vás auto nestihne připravit?
Vím to od léta. Jezdil jsem na testy auta Martina Kolomého a říkal k tomu své poznatky. Buggyra na autě intenzivně pracovala a Martinovo auto vylepšovala. Jsem rád, že jsem to mohl vyzkoušet, protože je to jiná technika, než jsem jezdil, má jiný podvozek a umí jiné věci. Je to dobrá zkušenost, to vše bude ovlivňovat mé rozhodování, co dál v příštím roce. Budu chtít testovat okamžitě od jara a uvidím, kdo s čím přijde.

Takže se neupínáte jen na Buggyru, ale budete mít i jiné možnosti?
Záleží, jak Buggyra stihne postavit auto, a také na financích. Rozhodne se v únoru, v březnu. Buggyra má dost své práce se závodními auty na okruzích a Dakar je drahá záležitost.

Nechtěl jste jet znovu s liazkou KM Racing Teamu, když se ukázalo, že Buggyra pro vás mít auto nebude?
Ozvaly se všechny tři české týmy (tím třetím je Bonver Dakar Project Tomáše Vrátného – pozn. red.), buď samy, nebo prostřednictvím někoho jiného. Než vychováte jezdce, je potřeba odjet tři čtyři Dakary a pak teprve můžete pomýšlet na slušné umístění. Já chci vždy jet na umístění, není to jen koníček. Vždycky všechno dělám na sto procent, chci vyhrávat, jsem závodník. Budu při výběru týmu pro příští rok sledovat, jestli můžu udělat slušný výsledek. Dělat kompars mě nezajímá, možná až budu starý, tak budu někomu dělat doprovod. Teď ale ne.

Proč jste tedy nekývl na některou z nabídek zajet si už tuto Rallye Dakar?
S Buggyrou jsme se dohodli, že letos auto nebude, a tak si počkám, co bude na jaře. Budu to zpovzdálí sledovat a pak se rozhodnu, to je vše. Jsem nezávislý člověk, platím si vše ze svého a budu si diktovat podmínky. Dřív jsem do toho šel srdcem, teď budu natvrdo obchodovat.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze