Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motokrosové MS družstev vyhrála Belgie

5 2003
Zolder - Favorizovaní domácí závodníci vyhráli tradiční Motokros národů, mistrovství světa družstev v belgickém Zolderu. České družstvo ve složení Josef Dobeš, Michal Kadleček a Martin Žerava obsadilo desáté místo. Belgičany na stupních vítězů doplnili druzí Američané a třetí Finové.

Belgičané sice nebyli v domácím prostředí tak suverénní, jak se předpokládalo, ale na vítězství to nakonec vzhledem k tomu, že do konečného pořadí se započítávaly výsledky dvou jezdců, stačilo.

Everts byl ve své jízdě druhý, Smets třetí a Ramonovo 26. místo se škrtlo. Američané, kteří měli být a také skutečně nakonec byli jejich hlavními soupeři, potřebné body k celkovému vítězství nenasbírali. Na trati s řadou superkrosových prvků sice Carmichael svou finálovou jízdu vyhrál, ale Ferry byl devátý a Hughes až dvaatřicátý.

Z Čechů byl nejlepší patnáctý Kadleček a započítával se nakonec i výsledek Žeravy, jenž skončil dvaadvacátý. Dobeš obsadil 31. pozici. Týmu vedenému manažerem Jiřím Churavým se tak nepodařilo obhájit loňské osmé místo, ale vzhledem k větší konkurenci splnili motokrosaři vytýčený cíl - být v elitní desítce.

Výsledky:
1. Belgie (Smets, Everts, Ramon) 5 bodů, 2. USA (Carmichael, Ferry, Hughes) 10, 3. Finsko (Vehtilainen, Pyrhonen, Aaltonen) 16, 4. Nový Zéland (Coppins, Townley, King) 19, 5. Velká Británie (Sword, Noble, Cooper) 20, 6. Japonsko (Narita, Masuda, Acuta) 20, ....10. Česká republika (Kadleček, Žerava, Dobeš) 37.

 

Vítězní Belgičané: (zleva) Stefan Everts, Joel Smets a Joel Robert.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze