Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motokrosař Žerava světovou medaili ve Švýcarsku nezískal

Martin Žerava | foto: Michal Klíma, MAFRA

8 2010
Až do posledního závodu světového mistrovství MX3 bojoval prostějovský motokrosař Martin Žerava o celkové třetí místo. Před závěrečnou Velkou cenou Švýcarska ztrácel na Slovince Matevze Irta dvacet bodů a věřil, že se mu ztrátu podaří stáhnout. Zůstalo však pouze u přání.

V součtu dvou jízd Slovinec skončil šestý, Žerava obsadil osmou příčku a v celkovém hodnocení zůstal na čtvrté pozici.

"V závodech na Slovensku jsem Irta porazil o dvacet bodů, takže vím, že posun na třetí místo není utopie," plánoval Žerava před švýcarským finále šampionátu.

Na trati v Ženevě se ale poslední naděje na žebříčkový posun rozplynula hned po první jízdě, ve které rodák že Šternberka dojel devátý, tři místa za svým konkurentem. Ve druhé jízdě si Irt pojistil bronzovou medaili pátým místem. Český motokrosař skončil desátý a to v hodnocení Velké ceny Švýcarska stačilo na celkové osmé místo.

Po posledním závodě Žerava litoval svého pádu na předposlední Velké ceně Finska, kde se mohl výrazněji přiblížit ke svému soupeři. Ve Vantaa totiž slovinský motokrosař po pádu nedokončil druhou jízdu.

"Bohužel se mi vedlo podobně. V rozjížďkách jsem si narazil loket, na který jsem v závodě spadl a kvůli tomu druhá jízda dopadla špatně. Právě pád ve Finsku asi rozhodl," řekl Žerava.Najdete na iDNES.czmobilní verze