Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motokrosař Brumla závodil i přes zákaz

6 2000
D l o u h á L o u č k a - Po dvou vážných zraněních se v září vrátil na motokrosové tratě jednadvacetiletý Vojtěch Brumla. I když uvažoval o konci své krátké sportovní kariéry, při závodech v Dlouhé Loučce odkroužil v rozjížďkách vždy alespoň deset minut. Ani jednou však neprojel cílem a z nadějných pozic zamířil předčasně do depa. "Doktoři byli proti mému startu, ale šlo o peníze a příští sezonu, tak jsem musel ukázat, zda jsem schopen ještě něco předvést. Startovat bych měl za tým z Otrokovic," tvrdí.

Devítinásobný mistr republiky Brumla utrpěl první ze dvou vážnějších úrazů před čtyřmi roky. V Lokti upadl a přivodil si tříštivou zlomeninu ramene. Do náročné operace se nehrnul, a místo toho objížděl v Praze jednu nemocnici za druhou. Nakonec skončil v Motole. Uražený kloub znamenal hned operace tři. "Nedávali mně žádnou naději, že se vrátím za motokrosová řidítka. Prý budu rád, když budu moci jednou točit volantem. I dnes, po vyjmutí pěti šroubů, neudělám s pravou rukou žádné zázraky."

Dva roky po ošklivém pádu se Brumla se na závodní trať vrátil a vloni získal ve stopětadvacítkách domácí juniorský i seniorský titul. K tomu přidal další prvenství také v družstvech, a to jak na domácí trati, tak na Slovensku. Koncem minulého roku ho však v Petrovicích potkala další rána. Krátce po startu stopětadvacítek mu v boji o přední místa "vyskočilo" koleno. Přetrhané vazy znamenaly další dvě operace. Po první z nich se ještě letos v úvodním závodě pokusil v Záhoří zabodovat, koleno však vydrželo jen první rozjížďku, ve které skončil třetí.

Po druhé putoval prakticky okamžitě do brněnské úrazové nemocnice, kde skončil opět na operačním stole. "Během čtyř měsíců rehabilitace a posilování jsem byl rozhodnutý skončit, ale dostal jsem znovu chuť závodit. Denně plavu, cvičím, jedu na sto procent. Na motorce trénuji o víkendech v Hrušovanech u Brna společně s Mirkem Kučírkem a bráchou Františkem. Navíc mám i nového manažera Pepu Lišku, který odešel od plavkyně Yvetty Hlaváčové a pomáhá mi. Rameno drží, koleno snad také nezklame. Navíc jsem se i uklidnil. Nemusím za každou cenu vyhrát, ale stačí dojet třeba i druhý," říká.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze