Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlomená klíční kost je jako chřipka, smál se pořadatel MČR v motokrosu

Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu přineslo v Pacově řadu dramatických soubojů. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

3 2015
Ideální počasí, slušná kvalita závodníků a jenom minimum zraněných. Takové bylo letošní Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu, které se konalo o uplynulém víkendu v Pacově.

„Jen lidí přišlo docela málo,“ povzdechl si jeden z organizátorů akce a předseda AMK Pacov Stanislav Halaška. „Celkově ty údaje o čtyřech tisících asi budou pravdivé, ovšem vyloženě platících byly tak dvě tisícovky,“ doplnil.

Podle něj není v poslední době motokros zrovna sportem, který by k tratím lákal davy fanoušků. „Je to takový všeobecný trend, že se vždycky najednou objeví nějaká módní vlna a pak je zase chytne něco jiného,“ uvedl.

Na Pacovském propadu se přitom letos znovu představila téměř kompletní domácí motokrosová špička doplněná o zahraniční jezdce z Maďarska, Rakouska, Polska a Francie. A na startu nechybělo ani 19 žen. „Víc jich zatím nejezdí, vlastně tahle kategorie teprve začíná,“ hlásil šéf AMK Pacov.

Tratě se podle názoru většiny závodníků podařilo připravit výborné. „Ano, atraktivita rozhodně nechyběla, některé souboje byly hodně drsné a diváci se tak měli na co dívat,“ pokyvoval hlavou Halaška.

Však také mnozí si z těchto soubojů odnesli i zranění. „Jednu Rakušanku odvezli s otřesem mozku,“ prozradil organizátor s tím, že další závodnice putovala ještě před startem k lékařskému ošetření s podezřením na zánět slepého střeva.

Nejvážnějším úrazem však byla zlomená klíční kost. „Ale to není u motokrosařů nic neobvyklého. Jde vlastně o takovou chřipku,“ vysvětloval se smíchem Halaška.Témata: Vysočina, zranění
Najdete na iDNES.czmobilní verze