Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tentokrát bez „bedny“. Pády poslaly Bartoše za stupně vítězů

Motokros, ilustrační foto | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

10 2015
Je zvyklý, že po projetí cílem absolvuje ještě slavnostní ceremoniál při dekorování nejlepšího tria. Jenže v posledním závodě mezinárodního mistrovství České republiky se motokrosový jezdec litomyšlské stáje Orion Racing Teamu Petr Bartoš na své slavící protivníky díval jen zpovzdálí.

Na trati v Jiníně si v kubatuře MX1 dojel ve finálových jízdách pro sedmé a páté místo. Zkušený závodník objasnil, proč to tentokrát nevyšlo na „bednu“.

„Upadli jsme spolu s Michkem a Richierem hned po startu ve druhé zatáčce. A jízda poté byla prakticky ztracená. Když jsem to následně zase trochu stáhnul a vrátil se na příčky, na které patřím, tak jsem znovu upadl,“ mrzelo Bartoše, který se usilovně snažil prokousat startovním polem zpět. Jízda na hranici rizika pro něho však neměla dobré následky.

„Pospíchal jsem, co to šlo, a riskoval. Trať k tomu byla navíc nakropená a opět mi to uklouzlo, takže jsem ležel ještě jednou,“ popsal Bartoš, jenž pak zkusil dojet před ním jedoucí duo Martin Žerava a Martin Kohút, ale jejich náskok už nestáhl.

„Byli kousek, ale už se mi je nepodařilo dostihnout,“ řekl Bartoš.

Za sedmé místo si do hodnocení šampionátu připsal 14 bodů, které se mu podařilo ve druhé jízdě rozšířit. V ní totiž předčil matadora Žeravu i Slováka Kohúta a na konto mu po páté příčce přibylo 16 bodů. V průběžném pořadí jich nastřádal celkem 97, což ho po třetím podniku řadí na čtvrtou příčku.

Body do hodnocení si z jihu Čech odvezl i druhý zástupce litomyšlských barev Jonáš Nedvěd. Mladý motokrosař uspěl ve druhé jízdě kubatury MX2, kde vybojoval osmou pozici. V úvodním souboji skončil bez bodu jako třicátý.

V Jiníně se kromě konkurentů musel Bartoš vypořádat i s horkem, které mu ale žádné starosti nedělalo. „Vedro sice bylo, ale vzhledem k předchozím evropským startům ve Slovinsku a Chorvatsku to pro nás nebylo nijak výjimečné. Podmínky panovaly podobné, a tak jsem věděl, do čeho jdu. Za ta léta už to člověk zná. Dokud sedíte na motorce, tak to jde, ale jak zastavíte, dýchá se těžce,“ řekl Bartoš, jehož netrápil ani jeho stroj značky KTM.

„Technika fungovala bez problémů. Mám jednu motorku skoro novou na české mistráky a jela v pohodě,“ potvrdil nejlepší jezdec litomyšlského týmu, který se v nadcházejícím období vydá na závody nižšího „levelu“.

„Pojedu přebor v Třebízi kousek od Slaného. Vždycky tam mají dobře nachystanou trať a alespoň si vyzkouším starty a hezky si zajezdím,“ dodal Bartoš.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze