Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motokrosového matadora Bartoše vavříny na krku minuly

Petr Bartoš | foto: MAFRA

30 2015
Pomýšlel sice na pódiová umístění, ale záměr vystoupat na stupínky pro tři nejlepší motokrosaře Petru Bartošovi nevyšel. A to jak v závěrečném klání mezinárodního mistrovství České republiky ve Vranově u Brna, tak i v konečném pořadí šampionátu.

Šestatřicetiletý člen litomyšlské stáje Orion Racing si v závěrečných dvou jízdách dojel na svém motocyklu KTM pro dvě pátá místa, což mu v součtu zajistilo celkové čtvrté místo v nejprestižnější kubatuře MX1.

„U Petra je důležité vyzdvihnout jeho příkladný přístup k trénování a to, čeho chce ještě v motokrose dosáhnout. Je velkým příkladem pro začínající jezdce a v našem týmu je z tohoto pohledu velmi důležitým borcem,“ uvedl pro web stáje její manažer Petr Kovář.

Bartoš získal v šesti odjetých podnicích 194 bodů a na třetího Jaromíra Romančíka jich ztratil 24. Prvenství připadlo Martinu Michkovi.

Zkušeného Bartoše, který v letošní sezoně vybojoval titul vicemistra Evropy, by za pár let mohl následovat Jonáš Nedvěd, jenž ve Vranově protnul dvakrát cíl jako sedmý. Stejná pozice mu pak patřila i v konečné klasifikaci slabší kubatury MX2.

„Měl dva super starty. Je mladý inteligentní závodník, rodina ho hodně podporuje a své nejlepší výsledky má ještě před sebou,“ doufá manažer Kovář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze