Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motocyklista Huleš nesmí startovat v MS

8 2003
Praha - Jaroslav Huleš nesmí jet MS silničních motocyklů v roce 2004 za tým ELIT. Proti rozhodnutí promotéra GP není odvolání. Společnost IRTA sice českému týmu odsouhlasila dvě startovní místa ve třídě do 125 ccm, ale Huleše jako jezdce neschválila. Tým bude hledat jiného českého závodníka.

Překvapivé rozhodnutí o neschválení Huleše jako týmového jezdce promotérská společnost nijak neodůvodnila. Je však konečné a neměnné.

"Pravděpodobně je to proto, že od příští sezony by měla být zavedena věková hranice pro starty ve stopětadvacítkách," uvedlk Jaroslav Huleš pro ČTK. Podle dostupných informací by v nejslabší kubatuře mohli startovat pouze jezdci mladší pětadvaceti let.

Huleš, který se nepříznivou zprávu dozvěděl v pondělí dopoledne, letos oslavil devětadvacáté narozeniny.  Co bude rodák z Čimelic dělat, zatím netuší. "Všechny
rýsující se možnosti jsem hodil za hlavu a soustředil jsem se pouze na spolupráci s Elitem," přiznal Huleš.

"Problémem je skutečnost, že za chvíli bude Nový rok a prakticky všechny týmy mají již složení dané," dodal účastník 81 závodů v mistrovství světa.

ELIT Grand Prix Racing Team bude určitě reprezentovat už dříve avizovaný Thomas Lüthi. A náhradu za Huleše pro A-kitový motocykl bude vedení hledat opět v Česku.

„Generální partner týmu, společnost ELIT originální autodíly, si přeje českého jezdce a doufá, že se podaří najít závodníka, který bude podávat dobré výkony na A-kitové technice, kterou má tým k dispozici,“ uvedl v tiskovém prohlášení zástupce generálního partnera týmu Pavel Vokatý.

Na příští sezonu v Elitu připravovali stroje pro oba jezdce - Huleše a Lüthiho. Tyto práce dále pokračují. „Rozhodnutí je překvapivé, ale nemůžeme s ním nic dělat. Je škoda, že Jarda nepojede, neboť jsme byli přesvědčeni, že by mohl být v popředí startovního pole," lituje manažer týmu Daniel M. Epp.

"Prioritní úkol pro nejbližší dny je najít nového českého jezdce,“ zopakoval i Epp.

Původní plány týmu ELIT:
Huleš má mít hondu jako kolega Lüthi

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze