Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mostecký nováček interligy týral vicemistra. Hrál pro nemocného trenéra

Dočasný trenér mosteckých házenkářek Tomáš Kuťka udílí pokyny Haně Martinkové | foto: Martin Adamec, MAFRA

6 2010
Lékař léčí, házená uzdravuje. Tedy snad. Skoro dokonalá premiéra mosteckých žen v česko-slovenské interlize musela potěšit jejich trenéra Jiřího Hanuse, který leží ve špitále.

Ne, nebyla to výhra, ale k obrovské senzaci chyběl vážně jen fous.
Nováček z Mostu v lounském azylu dlouho mučil vicemistra Veselí nad Moravou, nakonec mu v sobotu podlehl jen těsně 25:27.

"Do zápasu jsme šli se zásadním úmyslem: zaslat Jirkovi dobrým výkonem pozitivní energii pro brzké uzdravení," řekl zaskakující trenér Tomáš Kuťka. Splněno!

"Průběžně mi psali, volali, měl jsem rychlý přehled," hlásil marod Hanus z nemocnice; má zánět tlustého střeva, do 2 týdnů by měl být fit. "Deset let čekáte na takový zápas, a pak se stane tohle. Ale zdraví je přednější."

Černé anděly dotáhl z 1. ligy do interligy. Nemoc kouče, tréninky na víc místech kvůli rekonstrukci haly, to vše se v úvodu podle Kuťky odrazilo.
"A taky tam byla nováčkovská daň, holky si naložily do gatí," viděl Kuťka, sportovní ředitel klubu.

"Přesto to vůbec nepřipomínalo zápas nováčka s kandidátem na titul.
Bylo to absolutně vyrovnané!" Až do konce se Baník rval o remízu.

"Ve druhé půli se děvčata zmobilizovala," ocenil Kuťka. "Jenže legenda Černá se vzepjala k téměř 50procentní úspěšnosti, zato naše gólmanky neměly ani třicet. Tam byl největší rozdíl. Herně vůbec. Bod si holky zasloužily."

Kuťka čekal víc diváků, bylo jich 450. "Ale lidé viděli, že se vyplatí přijít. Snad to řeknou známým a příště jich bude na mistra Slavii víc," věří.

Porážka prý tým posílí: "První vyhrání z kapsy vyhání. Možná by to udělalo víc škody než užitku. Mladé holky se musí učit vlastními, ne cizími chybami."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze