Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Proč se play-off házenkářek nehraje na tři výhry? diví se mostecký Házl

Petr Házl | foto: MF DNES

29 2016
Cestu za obhajobou českého titulu načnou házenkářky Mostu v sobotu v Porubě. "Jsme favorité," nezříká se téhle role asistent trenéra Petr Házl, bývalý reprezentant. "Do semifinále jdeme s tím, abychom byli ve finále proti Slavií, získali český titul a Slavii tak vrátili naši porážku v lize."

V posledním zápase se Šalou vám už o nic nešlo, vyhráli jste o čtyři góly. Bylo těžké najít motivaci?
Chtěli jsme hrát hezkou házenou, a to se nám první poločas dařilo, ten druhý už méně. Navíc filozofií klubu je, aby se na hřiště dostaly všechny hráčky. Některé střídání vyšlo, jiné zase ne. Motivaci jsme hledat nemuseli. Když trénujete sedmkrát týdně, tak pak se na zápas těšíte. Na hráčkách bylo vidět, že mají chuť. Chtěly odčinit nepovedený zápas se Slavií. První poločas jsme byli s naší hrou spokojeni.

V play-off hrajete po venkovním zápase druhý a případně i třetí zápas doma. Co systému play-off říkáte?
Pro nás jako lépe umístěný tým v základní části interligy to není výhoda. Kdyby se stalo, že v Porubě první semifinálový zápas prohrajeme, budeme pak pod velkým tlakem. Nevím, proč se třeba neudělal systém doma-venku-doma. Možná kvůli cestování. Kvalitních zápasů v interlize zase není tolik, přesto se semifinále a finále hraje jen na dva vítězné zápasy a ne na tři, jako tomu je v mužské soutěži. A to je škoda. Bude rozdíl, jestli do odvetného zápasu doma půjdeme s výhrou, nebo prohrou. Pokud v Porubě v sobotu vyhrajeme, nepochybuji, že bychom do finále nepostoupili. Druhý a případný třetí zápas pak budeme hrát doma před našimi fanoušky, a to už postup - s nimi za zády - jen tak nepustíme.

Nedávno jsme se s Porubou potkali ve finále poháru. Lze očekávat podobný zápas i v semifinále v Porubě?
Pohárové zápasy jsou jiné. Navíc v Porubě se v play-off nebude rozdávat nic zadarmo. Myslím, že to bude úplně jiný zápas. Bude záležet hlavně na nás, jak se nám bude dařit. Osobně mám z Dukly zkušenost, že když jsme hráli play-off na tři vítězství, tak každý zápas byl jiný. Málokdy se stalo, aby byl průběh stejný.

Kde vidíte silná místa Poruby?
Dobrý přechod do protiútoku, dobrá spolupráce s pivotem a kvalitní gólmanky.

Při svém nástupu na pozici asistenta jste prohlásil, že se zatím rozkoukáváte a sbíráte zkušenosti od Petera Dávida. Jaká je vaše role v týmu a co říkáte na ženskou házenou?
Vzhledem k mé dřívější kariéře jsem interligové týmy vůbec neznal. Osmnáct let jsem se pohyboval v německé mužské házené, ligové hráčky a ostatní týmy tak stále poznávám. Holky mají jiné myšlení než chlapi. Často není jednoduché dostat se jim do hlavy. O Černých andělech jsem věděl, že existují, že vyhráli evropský pohár a na svém kontě mají i další trofeje. Ale to je vše. S odehranou půl sezonou jsem měl již možnost poznat zbylé týmy interligy a jednotlivé hráčky. Peter Dávid je velmi zkušený trenér, já za ním přicházím s postřehy a návrhy pro taktiku.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze