Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Most opět uvidí formule 1 a tahače

17 2000
M o s t - Velmi podobný uplynulým rokům je letošní kalendář závodů na mosteckém autodromu. Stejně jako v předchozích dvou sezonách se na 4148 metrů dlouhém okruhu pod hradem Hněvín uskuteční čtyři podniky evropského kalibru, čtveřice závodů domácího šampionátu, jedno klání německého mistrovství a mnoho pohárových závodů. Největšími vrcholy letošní osmnácté sezony na autodromu v Mostě budou opět závody FIA Evropského poháru tahačů a klání ušlechtilých historických vozů formule 1.

"Oba podniky se uskuteční v tradičních termínech v červnu a září," uvedl vedoucí sportovního odboru mosteckého autodromu Gerhard Ittner.

Atraktivní formulové představení by mělo být doplněno závody dalších kategorií historických automobilů, jaké v uplynulých desetiletích na českých tratích bylo možné jen těžko spatřit. "Prozrazovat však podrobnosti je zatím předčasné, tato záležitost je ještě v jednání," sdělil Ittner. Podobně se poté vyjádřil i k případné návštěvě známé osobnosti. Loni závody historické formule 1 navštívili bývalý pilot královské formule Brit Martin Brundle a bronzový v konečném hodnocení mistrovství světa Brit David Coulthard, který se stal také patronem mosteckého autodromu.

Tradičně nejhodnotnější motocyklové souboje by měly nabídnout závody velmi prestižního německého šampionátu a mistrovství Evropy. "Mostecké klání je v kalendáři devítidílného evropského seriálu jako sedmý podnik, což slibuje zajímavou podívanou, protože před závěrem šampionátu se o medailové pozice začíná vždy bojovat s větší razancí," řekl Gerhard Ittner a doplnil, že o evropské body se podobně jako v letech minulých bude soupeřit ve třídách do 125 ccm, 250 ccm a Supersport.

Závody mezinárodního mistrovství republiky silničních motocyklů se na mosteckém autodromu uskuteční ve dvou víkendech. Dvakrát se v Mostě představí také účastníci automobilového okruhového šampionátu, při jejichž srpnovém souboji nebude dle zvyklostí chybět závod pohárového seriálu sportovních vozů a sportovních prototypů Interserie.

Z dalších pohárových klání by měl znovu nejvíce budit pozornost populární Octavia cup, jehož jezdci na autodrom do Mostu zavítají třikrát. "Poprvé se rychlé octavie představí v květnu při mistrovství republiky, poté v rámci závodů formule 1 a nakonec ještě v září při Czech Truck Prix 2000," upřesnil Ittner.

Kalendář sezony 2000 v Mostě
19. - 21. květen:
mezinárodní mistrovství České republiky automobilů
2. - 4. června: mezinárodní závody historických automobilů
9. - 11. června: závody ušlechtilých historických vozů formule 1 FIA Thoroughbred Grand prix a pohárové závody historických sportovních automobilů
16. - 18. června: mezinárodní mistrovství Německa silničních motocyklů
21. - 23. července: mezinárodní mistrovství republiky silničních motocyklů
28. - 30. července: mistrovství Evropy silničních motocyklů
11. - 13. srpna: mezinárodní mistrovství České republiky automobilů, Interserie ISO Sprint Challenge
2. - 3. září: pohárové závody GTP Porsche
8. - 10. září: Czech Truck Prix 2000
16. - 17. září: mezinárodní mistrovství České republiky silničních motocyklů

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze