Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mostecká házenkářka Schererová po návratu: Máme nejlepší fanoušky

Na branku Písku střílí mostecká Karin Schererová. | foto: Karel Pešek, MAFRA

29 2016
Dojemný comeback. Házenkářka a kantorka Karin Schererová si po dvou a půl letech v německém Marienbergu zase zahrála za svůj srdeční Most a její žáci v hledišti vytasili několik transparentů.

„Neskutečně krásné uvítání,“ dostalo Schererovou, která pomohla k drtivé interligové výhře nad Plzní 36:15. „Když jsem se vracela z Německa, tak jsem se na naše fanoušky moc těšila. Oni jsou naším motorem, který nás stále žene vpřed, jsou nejlepší z celé interligy. Je radost v mostecké hale hrát!“

Fanoušci skandovali jméno bývalé kapitánky mistrovského celku a vítali ji zpátky, děti na transparent namalovaly její dres s číslem 28.

Schererová už při odchodu do Německa věděla, že se do Mostu ještě vrátí, ale že to bude do A-týmu, o tom se jí prý ani nesnilo.

„Tým Černých andělů stále patří k těm nejlepším, a to jak v Čechách, tak i na Slovensku. Most skvěle reprezentuje v Evropě. Zaslouží si velkou poklonu za všechno, co dokázal. Jsem na mostecké družstvo pyšná,“ podotýká vnučka fotbalového vicemistra světa z Chile z roku 1962 Adolfa Scherera.

V Německa si sbalila předčasně. „Už nějakou dobu jsem přemýšlela o ukončení angažmá v Marienbergu, jelikož jsem se od letní přípravy neztotožňovala s některými změnami, které v klubu nastaly. Ztrácela jsem motivaci a chuť trénovat a hrát,“ vysvětlila Schererová, která Most opouštěla po zlatém triplu, tedy českém i československém titulu a vítězství v Challenge Cupu.

Zatímco Schererová je v Mostě staronovou tváří, asistent Petr Házl úplně novou. Odchovanec Lovosic a exreprezentant pomáhá kouči Peteru Dávidovi.

„Do Mostu jsem se dostal náhodou. Vozil jsem sem dceru na tréninky, protože hraje dorosteneckou házenou, rozhodlo i to, že jsem skončil v Německu,“ ozřejmil Házl. „V Mostě mě oslovilo vedení, do toho ještě přišel Peter Dávid, kterého také znám spoustu let. Spolupráce s ním mě láká.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze