Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Mostě vypukla dostihová sezona, začíná se i s fotbalgolfem

Momentka z dostihů v Mostě | foto: Karel Pešek, MAFRA

19 2014
Pod záštitou první dámy Ivany Zemanové, ale bez její účasti, vypukla dostihová sezona na mosteckém Hipodromu.

Dva hlavní rovinové dostihy měly dotaci 120 tisíc korun. Memoriál Vlastimila Smolíka neboli Jarní cenu města Mostu ovládl po boji Omnibusse s žokejem Rájou, Memoriál dr. Frankenbergera se stal jasnou kořistí žokejky Havelkové s Honzikem Chiperou.

V dalších mosteckých dostizích triumfovali Irtsis Fire (žokej Koplík), Rabbit Sarah (žokej Váňa ml.), Cartemix (žokej Foret), Lamiranda (amatérka Luková) a Annabella (Kocman).

Hipodrom má v letošním kalendáři ještě pět dostihových dnů, příští je 31. května Cena Jezdectví, tradiční vrchol Oaks se poběží 19. července. V programu je pět parkurů, dva už proběhly. Mezi další akce patří třeba cyklistický Extreme Bike Most.

Exhibiční turnaj

A 8. června bude slavnostně otevřeno v Česku unikátní hřiště pro fotbalgolf. Jde o sport, při němž se do jamek kope fotbalovým míčem. Zahajovacího exhibičního turnaje se zúčastní fotbalisté Sparty, Plzně a Teplic, hokejisté Sparty a Litvínova či házenkářky Mostu.

"Fotbalgolf je nový druh sportovní zábavy, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu," uvedl pro web hipodromu jeho ředitel Josef Pouzar.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze