Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chtěl zariskovat a „ustlal si“. Jako malej kluk, kál se Moravec

Ondřej Moravec | foto: AP

17 2014
Anterselva (Od naší zpravodajky) - Bezchybně střílel a v závěru přemýšlel, jak proklouznout do TOP 10. Risk se mu však nevyplatil. Ondřej Moravec se stal nechtěným hrdinou pátečního sprintu Světového poháru v Anterselvě. Stadion zahučel, když televizní kamery přinesly záběry jeho pádu v jednom ze sjezdů na trati. "Tohle jsou zbytečné chyby, které by závodník neměl dělat," kál se 17. biatlonista výsledkové listiny.

Co se stalo na trati?
Jel jsem jak malej kluk. Chtěl jsem to vzít co nejkratší cestou, přemýšlel jsem zbytečně dopředu a nesoustředil se na to. Věděl jsem, že je tam plotna, ustřelila mi vnitřní lyže a už jsem se sejmul. Navíc jsem si vyrval hůl a nemohl ji nandat, jelikož mám nacvakávací systém. Musel jsem to profouknout a podařilo se mi to asi napotřetí. Prostě jsem ztratil patnáct sekund, možná i víc... Radši nebudu říkat, co si o tom myslím. Musel bych bejt sprostej.

Od TOP 10 vás přitom dělilo 16 sekund.
Věděl jsem to. Závod jsem nerozjel nějak rychle, což se tady vyplatí, ale měl jsem na to o desítku bojovat. Neříkám, že bych tam určitě byl, ale na mezičase mi hlásili, že ztrácím nějaké dvě vteřiny na desáté místo. Zkusil bych to, ale pak už jsem byl rozhozenej, vůbec se mi dobře nejelo.

ROZLADĚNÝ. Ondřej Moravec nebyl po sprintu SP v Anterselvě spokojený. O lepší...

Ve čtvrtek se Gabriele Soukalové rozbila zbraň, vy jste upadl. Neříkáte si: Dost bylo české smůly.
To ne. Nejsem typ, který by padal, neriskuju, jedu na jistotu. Tohle jsou zbytečné chyby, které by je závodník neměl dělat. Byla to stoprocentně moje chyba. Zaplatil jsem za to.

Bezchybná střelba vám ale musela udělat radost, viďte?
Ležku jsem hlídal hodně. Stoják jsem střílel nečekaně v rytmu na jeden nádech, s tím jsem spokojený. Tady je to hrozně těžké, výška dělá velké divy. Střílí se na dva nebo na tři nádechy, nemá to rytmus. Jsem rád, že jsem to zvládl a doufám, že ve stíhačce na to budu schopný navázat. 

Budete na trati v místě pádu opatrnější?
Nebudu. Určitě ne! Prostě to objedu o dvacet centimetrů dál a  bude to v pohodě. Ta plotna je v místě, kdy to člověk chce vzít nejkratší cestou. Budu tam jezdit stejně a jenom nesmím myslet dopředu, ale soustředit se na to, kudy zrovna jedu v tu chvíli. 

Kameraman z vás udělal "hvězdu" přenosu...
Říkali mi to. Ale to zrovna není můj cíl.Najdete na iDNES.czmobilní verze