Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dalo se bojovat o šestku, Ale jsem spokojený, řekl biatlonista Moravec

Ondřej Moravec | foto: Petr Lemberk, MAFRA

18 2014
Anterselva (Od naší zpravodajky) - V posledním individuálním závodě před olympijskými hrami v Soči opět atakoval TOP 10. Až chyba na poslední střelecké položce zmařila jeho naděje. Ondřej Moravec dojel ve stíhacím závodě SP v Anterselvě třináctý. "Dalo se být v top šestce. Ne v pohodě, ale bojovat by se o to dalo," řekl 29letý biatlonista.

Jak moc mrzí nepovedená rána na poslední položce?
Za jedna je furt pěkný, dát čtyři nuly ve stíhačce se mi povedlo zatím jen jednou v životě. Bylo by to pěkný, ale jsem celkem spokojený, kousek jsem se posunul. Ležky byly dlouhý, ale nejsem schopný střílet tady normálně na jeden nádech. Tak bylo lepší dát za nula, než tam nechat nějaké minuty, protože bych se propadl a nedojel to. Na stojáku se to přelilo. Pak rozhoduje každá maličkost.

Odhadněte, kam jste se s čistou střelbou mohl posunout?
To je kdyby, na to se nehraje. Nemám tušení. V konci jsem celkem měl síly, ale... Až to tam dám, tak prostě tam někde skončím.

Kde?
Stupně by byly pěkné. Vyjížděl jsem s minutovou ztrátou, stáhnul to na polovinu. Dalo se být v top šestce. Ne v pohodě, ale bojovat by se o to dalo.

V pátečním sprintu jste upadl, hlídal jste si sjezdy víc?
Ne. To nemá smysl. Stačilo se na to soustředit. Dnes navíc byly v té zatáčce tři plůtky, takže tam, kde jsem spadl, se ani nedalo jet. Zatáčka nebyla tak prudká, nehrozil žádný pád ani nic nebezpečného. Ani ta plotna tam nebyla.

Máte za sebou poslední individuální závod před olympijskými hrami. Jak nahlížíte na vlastní formu? 
Neumím to tady narvat, ujíždělo mi to. Chvíli jsem si říkal, jestli mi jedou lyže, ale pak se to srovnalo. V dalších kolech jsem začal lidi sjíždět, koukám, jak je kousek přede mnou Björndalen. Tady když to člověk narve, pak mu dojde. Není to úplně stoprocentní, ale co si pamatuju loni, byl jsem na tom o  kus hůř a pak to šlo ideálně. Není důvod, proč by to letos nefungovalo stejně.

Už máte jistý start v závodě s hromadným startem v Soči. 
To je rozhodně příjemná zpráva. Když se člověk pohybuje kolem patnáctky, byla by škoda nenastoupit v takovém závodě. Navíc budu klidnější, nebudu se na olympiádě hned v prvním závodě svazovat, že něco musím zajet, aby mě tam neminul nějaký závod. Je to plus, nemusím se zabývat bodama, propočítávat. 

Do stíhacích závodů nenastoupili kvůli lehkým zdravotním problémům dva čeští biatlonisté - mezi ženami chyběla Eva Puskarčíková, mezi muži Jaroslav Soukup. Jak jste na tom zdravotně?
Řekl bych sto procent. Naštěstí se mi všechno vyhýbá,  jsem rád, že jsem zatím všechno přestál. Bydlíme v docela velkém hotelu, kde je spousta lidí, tak doufám, že přežiju zítřek a pak už bude izolace na vyšší úrovni, i když na Pokluce má být taky dost lidí. Ale tam se tomu dá vyhnout. Nevidím důvod, proč bych někde měl onemocnět. Najdete na iDNES.czmobilní verze