Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Monty má problémy s nevěrou: Ryder Cup to neovlivní. A mám zpět řidičák

Kapitán evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie ve středu slaví své šestačtyřicáté narozeniny | foto: Reuters

23 2010
Tiger Woods nebo John Daly nejsou jedinými, které pronásledují problémy manželské nebo s úřady. Na stejné lodi je kapitán evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie.

Slavný skotský golfista Colin Montgomerie řeší problémy se vztahy několik posledních let. Jeden rozvod už má za sebou, druhý považují britská média jen za otázkou času.

Montgomerie napsal v únoru pro Daily Telegraph sloupek, ve kterém se vyjadřoval k aféře Tigera Woodse. "Hrát v Celtic Manoru (dějiště letošního Ryder cupu - pozn. red.) bude jedna z nejtěžších věcí v Tigerově kariéře. Je otázkou, jak na jeho přítomnost budou reagovat manželky a přítelkyně ostatních hráčů. Některé rozhodně nebudou rády, že tam bude." To samé lze nyní otočit na samotného Montgomerieho.

Colin Montgomerie

První a dlouholeté manželství skončilo v roce 2006 údajně kvůli tomu, že mu jeho žena Eimear dala na vybranou: buď ona, nebo golf. Poté měl několik kratších vztahů, mimo jiné i s Jo Baldwinovou, která figuruje i v současných Montgomerieho manželských problémech.

Montgomerie se narozdíl od Woodse nemusí příliš trápit finanční stránkou případného rozvodu. Zatímco světová jednička může prý přijít až o 750 milionů dolarů, Montyho druhá žena - skotská milionářka Gaynor Knowlesová, kterou si vzal v roce 2008 - do sňatku vstupovala s větším jměním než skotský golfista.

Colin Montgomerie, čtvrtté kolo Wales Open 2010.

Narozdíl od Woodse nevypadá Monty sklíčeně, naopak novinářům v dobré náladě odpovídá, že se má dobře. A popírá, že by jeho soukromé problémy nějak ovlivnily jeho rydercupové kapitánování, natož aby se ho třeba vzdal. Své ženě se za nedávný románek s Baldwinovou veřejně omluvil a údajně pracuje na tom, aby manželství zachránil.

Znovu uspěl u soudu

Co může Montgomerieho těšit, kromě vítězství Graema McDowella na US Open, je vyhraný spor o zabavení řidičského průkazu. Ten mu byl zadržen před dvěma lety, kdy mu byla poblíž města Carlisle naměřena v úseku s maximální povolenou rychlostí 50 km/h šedesátka. Za tento mírný přestupek dostal tři trestné body a pokutu 850 liber (asi 26 tisíc Kč), kvůli nákladům se správním řízením se však částka vyšplhala na čtyři tisíce liber. Navíc kvůli tomu, že předtím už měl devět trestných bodů, mu byl zabaven řidičský průkaz.

Colin Montgomerie, Royal Trophy

Montgomerieho namíchlo, že rychlost neměřil policista, ale civilista. Proto si najal známého vysekávače celebrit z problémů s dopravními přestupky Nicka Freemana, jenž podle skotského deníku The Herald u soudu v Carlisle uspěl s argumentem, že by pokuta měla být zrušena, jelikož policista na měřený úsek postavil s měřící pistolí civilistu a řekl mu, ať měří jen auta, u kterých se zdá, že jedou rychleji než je povolená rychlost, byť jen o deset kilometrů za hodinu.

Není to poprvé, kdy se Montgomerie na Freemana obrátil. Také se to týkalo překročení povolené rychlosti. Tehdy Freeman uspěl s tím, že není možné prokázat, že auto řídil skotský golfista.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze