Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Montgomery je fit, trápila ho alergie na buráky

20 2003
Paříž - Alergie na burské oříšky prý byla příčinou mizerné výkonnosti světového rekordmana v běhu na 100 m Američana Tima Montgomeryho. Manžel Marion Jonesové a hrdý otec malého Tima je podle vlastních slov již naprosto fit a připraven na mistrovství světa v Paříži bojovat o zlato. Buráky údajně oslabily atletův imunitní systém natolik, že nemohl podávat v minulých týdnech odpovídají výkony. Americký atlet to řekl francouzskému sportovnímu deníku L'Équipe. "Už je to ale pryč," zdůraznil nejrychlejší muž planety.

Montgomery tvrdí, že alergii musel dostat v letadle, když na počátku srpna cestoval z USA na mítinky v Evropě.  "Proto jsem vůbec neměl šťávu. Před mítinkem ve Stockholmu jsem spal 14 hodin a pak jsem měl vůbec nejpomalejší startovní reakci v kariéře. Nebyl jsem to zkrátka já," prohlásil sprinter. V nemocnici v Severní Karolíně pak prý rychle přišli na důvody jeho potíží.

Do Paříže přiletěl Montgomery v pondělí, přičemž po metropoli se snaží pohybovat velmi diskrétně. Namísto v atletické vesnici v univerzitním městečku se podle svých slov ubytoval "v jednom pařížském hotelu" a nechce ani prozradit, kde trénuje.

"Nevím, jak se ten stadionek jmenuje," dušoval se světový rekordman.  Netají se však tím, že se jeho výkonnost dostala opět nahoru a tvrdí, že kdyby nebyl stoprocentně v pořádku, šampionát by vynechal. Jestliže na počátku srpna ve Stockholmu skončil na stovce šestý s časem 10,37 sekundy a o tři dny později v Londýně s výkonem 10,13 nepostoupil do finále, v sobotu mu podle jeho slov při tréninku naměřili 9,95 sekundy.

"Jsem tu tedy schopný běžet ještě rychleji," tvrdil Montgomery.  Nevidí prý jediný důvod, proč by nemohl získat zlato. Určitě mu prý pomůže přítomnost partnerky Marion Jonesové, která se krátce po porodu namísto na dráze představí v Paříži coby odborná spolupracovnice televize Eurosport. A pak také fakt, že právě v metropoli nad Seinou pokořil loni v září časem 9,78 světový rekord.

Jediný rozdíl je v tom, že rekord zaběhl na stadionu Charléty, který slouží účastníkům MS k tréninku, zatímco soutěže se budou odehrávat na supermoderním Stade de France. "Bude tam skvělé prostředí," těší se Montgomery. V Paříži mu bude chybět jen dvouměsíční syn, kterého nechá Jonesová raději za oceánem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze