Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Monte Carlo pojedou Schwarz a Bengue

22 2004
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská stáj Škoda Motorsport má jasno, kdo bude hájit její barvy v lednové Rallye Monte Carlo, úvodním podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Ze šestice pilotů nominovalo vedení týmu Armina Schwarze a stájového nováčka Alexe Bengueho. Tým se na úvodní díl MS připravoval ve Francii.

Testovací jízdy určené jako příprava na Rallye Monte Carlo, které se uskuteční 21. až 23. ledna 2005, probíhaly na jihu Francie. Podle slov Armina Schwarze za značně proměnlivého počasí. Jednička škodovácké stáje takové podmínky přivítala.

"Nový, kompaktnější formát MOnte Carla, nás připraví o další klasické úseky a nebezpečí jízdy po sněhu se sníží. Testy ale proběhly dobře a pokud budou podmínky příznivé, můžeme dosáhnout dobrého výsledku," uvedl Schwarz, jehož bude v nové sezoně navigovat čtyřiačtyřicetiletý Klaus Wicha, se kterým absolvoval dvacítku světových soutěží v letech 1989 - 1996.

Pro Francouze Bengueho bude lednová soutěž zcela něčím jiným, než zná z prvního vystoupení v serpentinách nad Monakem. V lednu 2001 totiž absolvoval slavné "Monte" za volantem Peugeotu 106.

"Tentokrát to bude hodně jiné! Fabia WRC se velmi snadno ovládá, ale můj styl je méně agresivní než Arminův, takže budu muset pracovat na trochu jiném nastavení. Dokud nestrávím v autě více času, netroufnu si předpovídat možný výsledek," prohlásil Bengue.

Stáj Škoda Motorsport také oznámila, že jako týmového manažera angažovala Joana Suredu. Pětačtyřicetiletý Španěl z Girony nahradí v týmu krajana Antonia Rodrigueze. Sureda není ve světě automobilových rallye neznámou osobou. Působil již ve funkci asistenta manažera týmu SEAT Sport.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze