Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Molder živí naději na Masters, Kim se na něj i přes hrozné odpaly dotáhl

Bryce Molder se v případě vítězství jako poslední hráč hráč kvalifikuje na Masters, které začíná příští týden | foto: AP

4 2010
Bryce Molder a Anthony Kim půjdou do finálového kola Houston Open, posledního turnaje před Masters, z první příčky. Zatímco Kim už má v Augustě účast dávno jistou, Molder by v případě vítězství bral poslední volné místo na první major sezony.

Bryce Molder v Houstonu stále živí naději na vítězství a tím i na jediné volné místo na Masters.

Jednatřicetiletému Američanovi k tomu chybí udržet ve finálovém první místo, na které se dostal už ve druhém hrací dni. Nervozita je na něm patrná a z ní vyplývají chyby, kterých se ve třetím kole dopustil. Zatímco za první dva dny zahrál pouhé jediné bogey, v sobotu se dopustil hned čtyř. Udržet první příčku Molderovi pomohlo zahrání třech birdie na druhé devítce. Ale na poslední jamce zadrajvoval do vody a zdálo se, že o vedení přijde. Se štěstím se mu však podařilo proměnit dlouhý putt a uhrát par.

Anthony Kim, Houston Open

Na Moldera se v druhé polovině kola dotáhl známější krajan Anthony Kim, který Houston bere jako přípravu na příští týden do Augusty. Třetí kolo ale nezačal nejlépe, po třech jamkách měl ve skórkartě dvě bogey. Na pětce zlepšil skóre o jednu ránu, další birdie přišlo až na dvanácté jamce. Dokonce kola jich přidal ještě tři, dostal se na skóre -10 a tím se dotáhl na Moldera.

Přitom z týčka mu to vůbec nešlo, přesnost drajvování měl ve třetím kole jednu z nejhorších. "Nevím, co se to se mnou dneska dělo. Byly to nejhorší rány z týčka, které jsem letos zahrál," řekl po odehrání kola Kim. "Já snad zasáhl dvě fairwaye, zítra jich musí být o dost víc," dodal.

Dvě velké chyby v sobotu předvedl Angličan Lee Westwood a ty můžou za to, že se také nedělí o vedení. Za celý den zahrál šest birdie, ale mezi šestou a devátou jamkou přišel zkrat. Nejprve měl na šestce double bogey, poté přišlo na osmičce bogey a hned na další jamce dokonce triple bogey. Přesto dokázal hřiště obejít v paru a na lídry ztrácí tři rány.

Lee Westwood, Houston Open

Tlak spojený s možností probojovat se na Masters neustáli nováčci Cameron Percy a Alex Prugh. Percy po polovině turnaje vedl společně s Molderem, v sobotu ale zahrál 74 ran a skóre si zhoršil o dva údery na -6, což před finále znamená osmou příčku. O tu se dělí například s Justinem Leonardem, Charlem Schwartzelem nebo Padraigem Harringtonem.

Prugh dopadl ještě hůř, oproti druhému kolu se zhoršil o deset ran. Kvůli tomu spadl z druhého na jednadvacáté místo a na lídry ztrácí šest úderů.

Třetí vyrovnané kolo zahrál v Houstonu Alex Čejka. Zatímco ve druhém dni měl o ránu víc než je par hřiště, v sobotu tomu bylo naopak. Díky tomu se v průběžném skóre drží na paru a posunul se na 45. místo, o které se dělí například se Sörenem Kjeldsenem, Stuartem Applebym nebo Lucasem Gloverem.

Alex Čejka, Honda Classic

Mimo přední příčky stále zůstávají velká jména - Ernie Els zahrál tři rány nad par a se stejným výsledkem je až na 62. místě. Phil Mickelson je se skóre -1 na 37. místě, stejně jako Jang Jong-un. Loňský vítěz Masters Ángel Cabrera po třetím kole odstoupil. Šanci na dobrý výsledek už neměl a tak raději vyrazil do Augusty připravovat tradiční večeři vítězů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze