Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Modřická nohejbalová dynastie nekončí

Modřičtí nohejbalisté triumfovali v Čakovicích až po téměř čtyřech hodinách. Druhé finále vyhráli 5:4. Na snímku vpravo Radek Pelikán, který vyhrál rozhodující dvojku společně s Petrem Bubniakem. | foto: Petr Topinka

7 2009
Sedm let, šest titulů. To je skvostná vizitka nohejbalistů Sokola SDS Exmost Modřice. V sobotu zvítězili ve druhém finále na půdě pražských Čakovic těsně 5:4 a zlatý hattrick tak rozšířili na čtyři prvenství po sobě.

Parta kolem nejlepšího českého nohejbalisty a kapitána Petra Bubniaka je výjimečná. A vypadá to, že ještě nějaký rok bude. "Pokud tenhle tým vydrží pohromadě, bude pořád hodně silný," tvrdí hrající trenér Petr Gulda, který zvažuje, že k dosavadní kariéře přidá ve 36 letech ještě jednu či dvě sezony.

Proti Čakovicím završily Modřice nejlepší sezonu v historii. Všech osmnáct utkání totiž skončilo jejich vítězstvím. A to včetně toho posledního, které se pro ně nevyvíjelo tak příznivě jako všechna předchozí.

Modřické tituly

2003, finále: Modřice - Čakovice 2:0
2004, finále: Modřice - Český Brod 2:1
2006, finále: Modřice - Šacung 2:1
2007, finále: Modřice - Karlovy Vary 2:1
2008, finále: Modřice - Šacung 2:0
2009, finále: Modřice - Čakovice 2:0

Před poslední dvojkou byl totiž stav 4:4 a Čakovice ve třetím setu posledního duelu vedly 8:6. "Už jsem přemýšlel, kdo nastoupí do první dvojky v rozhodujícím finále, ale dokázali jsme to ještě otočit, přestože za stavu 9:9 byly Čakovice na příjmu, a byly tedy ve výhodě," vracel se oslavami zmožený Gulda k závěrečným momentům takřka čtyřhodinové přetahované.

Pak už následovaly tradiční oslavy s fanoušky, kteří jeli s týmem autobusem. "Těm zbyl burčák, bylo tam šampaňské. Projeli jsme Modřicemi a tam pokračovali," usmíval se Gulda. Ač poslední čtyři ročníky extraligy skončily vždy stejně, oslavy ho unavily. "To se nedá natrénovat, ani si na to zvyknout," culí se.

Jak dlouho bude tahle modřická euforie pokračovat? "Uvidíme, nás baví vyhrávat a motivace nám rozhodně nechybí," tvrdí Gulda. A tak sílu modřického týmu pocítili ve finále už mnozí soupeři. Do jejich vlády se dokázaly vklínit pouze Karlovy Vary, kterým Modřice podlehly před čtyřmi lety.

Kdo tedy v dalších sezonách bude týmu s několika reprezentanty konkurovat? "Hned po finále mi psal trenér Šacungu, že tu naši sérii za rok prorazí. Čakovice omladily a mají tam šikovné kluky, kteří budou lepší. Určitě tu soupeři budou a není to tak, že bychom měli další tituly jasné," myslí si Gulda.

Navíc Modřicím pomáhá ještě jeden fakt. Ač nejlepší, žádný zápas prý nepodcení. "Ke každému soupeři přistupujeme s pokorou." Jednou však asi chvíle, kdy Modřice nebudou na trůnu, přijde.
"Každý teď bude mít čím dál větší motivaci nás sesadit, porazit nás. Vlastně se jen čeká, s kým prohrajeme. A jednou to přijde," zůstává v klidu Gulda.

Otázkou je, kdy a kdo. Jestli už příští sezonu vystoupí na vrchol Šacung, nebo za dva tři roky Čakovice. Nebo někdo úplně jiný. Hon na Modřice však bude pokračovat.

"Jsou lidi, kteří tam rádi uvidí někoho jiného. Ale je to jenom sport. Což jsme si letos uvědomili, když umřel spoluhráč Petr Skřejpek," zamyslel se hrající trenér.Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze