Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Modré monstrum vytrestalo řadu hvězd, v Doralu na úvod vede Schwartzel

V prvním kole nezahrál Charl Schwarzel na Modrém monstru jediné bogey | foto: AP

12 2010
Allenby vedl už o čtyři rány, ale v závěru kola zahrál čtyřikrát bogey a bylo po vedení. Dělí se o druhé místo s Elsem a Sighem, kteří v závěru poslali své míčky do vody. Řada hráčů ale dopadla v úvodním kole CA Championship ještě hůř.

CA Championship, druhý turnaj čtyřdílné série World Golf Championships, má za sebou úvodní kolo, které ukázalo, že hřiště Modré monstrum v Doralu je opravdu náročné. Hráči mají problémy s druhou devítkou, osmnáctá jamka je vůbec nejtěžší. Ve čtvrtek na ní takřka sedmdesátka hráčů zahrála jen pět birdie. Čtyřparová jamka, na které takřka vždy fouká nepříjemný vítr, má po své levé straně jezero. Ve čtvrtek do něj poslal míček hned tucet hráčů. Jiní byli rádi za to, že skončili v bunkeru.

Charl Schwartzel jako jediný ve čtvrtek nezahrál ani jedno bogey. Účastník European Tour, kterému se dařilo zejména na začátku roku na turnajích v Jihoafrické republice, tak je po úvodním kole překvapivým lídrem.

Náročný závěr

Skvělý vstup do čtvrtečního dne měl Robert Allenby. Australan na první devítce zahrál čtyři birdie a jeden eagle. Chvíli byl na skóre -8, vedl o čtyři rány a zdálo se, že bude mužem dne. Pak ale přišly obávané závěrečné jamky Mondrého monstra a s nimi i čtyři bogey - a bylo po vedení, Allenby klesl na druhou příčku.

Robert Allenby, CA Championship

O ni se dělí s dalšími dvěma zkušenými hráči Erniem Elsem a Vijayem Singhem. Fidžan mohl být klidně ve vedení, když za celé kolo zahrál sedm birdie. Ale na již zmíněné závěrečné jamce byl jedním ze dvanácti, kteří poslali míček do vody, a přišlo double bogey. I Els skončil na osmnáctce ve vodě, ale podařilo se mu uhrát alespoň bogey. Svůj míček vykoupal i pátý Francesco Molinari, který se tím zhoršil o dvě rány.

Nedařilo se asi nejsledovanějšímu flightu Phil Mickelson, Rory McIlroy a Retief Goosen, který startoval od desáté jamky. Jediným, komu se podařilo dostat pod par hřiště, je Mickelson. Slavný levoruký hráč byl v úvodu na skóre -2, ale opět trestaly závěrečné jamky Modrého monstra - na sedmnáctce a osmnáctce připisoval po jedné ráně. V závěru se mu podařilo přidal jedno birdie.

Phil Mickelson, CA Championship

Goosen na houpačce

Mnohem hůř na tom jsou jeho parťáci Goosen a McIlroy. Zkušený Jihoafričan Goosen se také rychle dostal na -2, ale kromě birdie zahrával střídavě i bogey. Na osmnácté jamce poslal drive do vody a přišlo první double bogey, po kterém naopak následoval eagle. A o dvě jamky později opět double bogey a následně dvakrát bogey. Goosen celkem zahrál 76 ran a se skóre +4 je na chvostu leaderboardu, který tvoří 68 hráčů.

Na stejném skóre je i nejmladší z flightu Rory McIlroy. Dvacetiletý hráč ze Severního Irska se s Modrým monstrem také hodně trápil, v úvodním kole zahrál šest bogey a pouze dvakrát birdie.

Ještě hůř na tom je Ryan Palmer, který zahrál celkem devět bogey a jen o ránu se vyhnul obávanému výsledku 80 ran.

WGC-CA Championship - po 1. kole

1. Charl Schwartzel (JAR) -5
2. Robert Allenby (Austrálie) -4
2. Vijay Singh (Fidži) -4
2. Ernie Els (JAR) -4
5. John Senden (Austrálie) -3
5. Francesco Molinari (Itálie) -3
5. Soren Hansen (Dánsko) -3
5. J.B. Holmes (USA) -3
5. Dustin Johnson (USA) -3
5. Paul Casey (Anglie) -3

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze