Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moderní pětibojař Sedlecký touží po olympiádě

29 2003
Praha - Místo aby pilně nakupoval vánoční dárky a nabíral potřebnou kondici na novou sezonu, bude moderní pětibojař Michal Sedlecký v polovině prosince ještě závodit. V nezvyklém čase čeká závodníka pražské Dukly finále Světového poháru v Aténách, olympijském městě.

A Sedlecký, který ve čtvrtek převzal pohár za třetí místo při vyhlašování Moderního pětibojaře roku, se touží do řecké metropole podívat i příští rok v srpnu.

"Dělám si sám na sebe velký tlak. Chtěl bych nominaci dotáhnout. Možná moc spěchám, pořád je čas. Čeká nás pět nebo šest závodů a ještě pořád se držím vysoko ve světovém pořadí, odkud se dá taky postoupit," říká Sedlecký.

Jako první český závodník po patnácti letech se z třetího místa na mistrovství světa na olympiádu probojoval Michal Michalík. "Trochu nás s Liborem překvapil," říká Sedlecký se smíchem. Právě s Capalinim se o nominaci na hry popere. Do Atén totiž mohou jet jen dva závodníci z jedné země.

"Moc se o tom spolu nebavíme. On chce brzy skončit a na olympiádě ještě nebyl. Já končit nehodlám, ale taky bych se tam rád podíval," říká vyučený kuchař.

Loňský mistr světa vyhrál závod Světového poháru v Mostě, na evropském i světovém šampionátu získal s družstvem bronzovou medaili. Ale na mistrovství světa skončil třináctý. Jak by chtěl dopadnout v Aténách, odkud na olympiádu postoupí dva nejlepší? "Hlavně jde o to, aby se mi dobře závodilo po psychické stránce. Jinak člověk dělá chyby," říká.

Finále by se mělo konat už na olympijských sportovištích. Ta jsou však zatím většinou jen bahnitými staveništi. "Uvidíme, kam nás šoupnou," říká Sedlecký.

Musí se poprat i s nezvyklým termínem, který souvisí s přípravami her. "Obvykle končíme sezonu už v září. Tohle je neznámá. Uvidíme, jestli se dokážu přichystat."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze