Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Exhibice karlovarských moderních gymnastek rozehřála Pupp

ilustrační foto | foto: Anna Vavríková, MAFRA

23 2015
Velkolepá kulisa slavnostního sálu Grandhotelu Pupp jen podtrhla vánoční gala exhibici karlovarských moderních gymnastek. Společně s hosty bavily na tři stovky diváků, kteří ve dvouhodinovém představení aplaudovali vystoupením, v nichž se objevilo přes padesát gymnastek a tanečníků.

„Tradiční vánoční přehlídku jsme po třech letech přesunuli z tělocvičny, kam se obtížně vešli diváci, do slavnostního sálu GH Pupp. Je to splnění našeho snu představit naše krásná děvčata v nádherném prostředí. Jsem ráda, že se nám ten sen splnil a mohli jsme krásu našeho sportu prezentovat v prostředí, které výkony moderních gymnastek podtrhlo. A mohli jsme přivítat i více diváků,“ uvedla spokojeně hlavní trenérka Miroslava Špičková.

Karlovarské gymnastky předvedly svoje závodní sestavy základního i volného programu a k tomu ještě nacvičily taneční exhibice. „Vystoupení s gymnastkami základního programu secvičily trenérky Eliška Kaplanová a Pavlína Hanková. Se zkušenějšími gymnastkami volného programu připravila tři vystoupení taneční a baletní choreografka Denisa Osvaldová,“ doplnila Špičková.

Poetický valčík princezen v barokně laděných šatech a strhující rytmické vystoupení v pekelných pláštích na hudbu Hanse Zimmera pak patřily k nejlepším exhibicím večera.

Na vánoční gala exhibici v Puppu si oddíl moderní gymnastiky, který doposud působil v rámci TJ Slavia Karlovy Vary, připravil jedno překvapení. Oznámil totiž důležitou změnu. „Od Nového roku budeme vystupovat již jako sportovní klub s vlastní právní subjektivitou pod názvem Top Gym Karlovy Vary. K tomuto kroku dochází po vzájemné dohodě se Slavií a vzhledem k výjimečnému nárůstu členské základny i aktivit je to krok zcela logický a do budoucna nám poskytne větší prostor i možnosti pro další rozvoj tohoto krásného sportu v Karlových Varech,“ vysvětluje předseda klubu Jiří Herian.

Vánoční exhibice nebyla jen o karlovarských gymnastkách. „Neméně zajímavá byla pro diváky i vystoupení našich hostů, které jsme pozvali. Ti totiž nejsou jenom vítaným zpestřením celé exhibice, ale i prezentací gymnastických a tanečních klubů, se kterými náš klub spolupracuje. V exhibicích se představily mládežnické páry z taneční školy Jana Ondera, Taneční studio Fontána se svým baletním a skupinovým vystoupením a moderní gymnastky z pražského klubu Sokol Žižkov I se společnou skladbou se švihadly,“ popisuje Herian.

Zájem diváků předčil jeho očekávání, nabitý sál vytvořil skvělou atmosféru. „Jsem rád, že se akce povedla. Velké poděkování patří hlavnímu partnerovi dnešní exhibice Grandhotelu Pupp. Jménem klubu děkuji za všechny upřímné pochvaly a věřím, že nám naši příznivci a zejména sponzoři zachovají přízeň i v letech příštích,“ dodává Jiří Herian.

Letošní rok byl pro karlovarské moderní gymnastky rokem úspěšným, ne nadarmo byla Kristina Bernatová vyhlášena Úspěšným sportovcem Karlovarska za rok 2014. „Naše závodnice vybojovaly v roce 2015 celkem 41 medailí, uspořádali jsme opět první kolo Západočeské ligy a zejména již třetí ročník velkých mezinárodních závodů Carlsbad RG Cup v KV Areně a vánoční gala exhibice v GH Pupp byla pro nás skvělou tečkou za úspěšnou sezonou,“ shrnuje Herian letošní pro klub významné dny a věří, že pod novou hlavičkou Top Gym Karlovy Vary navážou moderní gymnastky na dosavadní úspěchy i v příštích letech.Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze