Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Modelky předčily boxera Kraje

10 2003
Ostrava - Svižná muzika drásá ušní bubínky, u východu z šaten se objeví mohutná postava. Celá v černém. Mělnický boxer Rudolf Kraj nebo-li Ruda Mlátička. Stříbrný z olympiády v Sydney, největší ozdoba Velké ceny Ostravy. Finálový zápas ve váze do 81 kilogramů má být jedním z vrcholů turnaje. Fanoušci jsou napnutí.

Borci se rozcvičují, míhají rukama, poskakují na místě. Ještě před nimi do ringu míří tři modelky. Na sobě kožichy. Ovšem nepřijely ukázat jen zimní kolekci, jak se později ukázalo. Postupně si odkládají a končí ve spodním prádle. Velký potlesk.

Následné finále zdaleka tak úspěšné nebylo. "Svačina, boxuj!" křičí fanoušci. Zápas trvá jen minutu, lékař posílá Svačinu z ringu. Ozývá se pískot.

"Jirka byl hodně rozbitý z předešlých zápasů, měl problémy s okem," pokrčil rameny Rudolf Kraj. "Chtěl už finále vypustit, ale trenéři jej přemluvili. Já věděl, že má problémy, nešel jsem do něj naplno, to bych byl blázen. Mrzí mě, že lidi neviděli lepší bitvu, ale tak už to v boxu někdy chodí."

Úplně zklamaní však fanoušci v žádném případě nebyli. V dalších kategoriích byly k vidění velmi pěkné zápasy. Tleskalo se agresivnímu Šachbazjanovi, velké bitvě mladých talentů Adámka s Novotným nebo výpadům teprve sedmnáctiletého Ivana Dunky z Brna. "Ty, dělej Ivan!" povzbuzovali jej fanoušci v zápase s evropským medailistou Rudolfem Dydim. „Zkus ho, zkus, zavěs!“ Nezavěsil, prohrál, ale diváky potěšil.

Finálové výsledky, váha do 54 kilogramů: R. Dydi (Slovensko) - Dunka (Česko) 20:9, do 57 kg: Vasileskas (Litva) - Rath (Maďarsko) 29:13, do 60 kg: Šachbazjan (ČR) - Bajrami (Chorvatsko) 23:8, do 64 kg: Katalinič (Chorvatsko) - Halaš (ČR) 28:15, do 69 kg: Horváth - Deszkas (oba ČR) 17:9, do 75 kg: Adámek - Petr Novotný (oba ČR) 15:7, do 81 kg: Kraj - Svačina (oba ČR) r.s.c v 1. kole, do 91 kg: Subačius (Litva) - Kokavec (Slovensko) r.s.c. ve 2. kole, nad 91 kg: Vujasinovič (Švýcarsko) - Bitkevičius (Litva) 17:11.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze