Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zmatek na hřišti. Místo časomíry se hráči Brna a USK řídili slovy

Pardubický křídelník Samuel Faifr (vlevo) hledá cestu přes brněnského Romana Zachrlu. | foto: Milan Kříček

14 2014
Kolikátá se hraje minuta? Kdoví. Kolik má kdo faulů? Těžko říct. Návrat do basketbalového pravěku zažili ve středu večer hráči MMCITÉ Brno v ligovém souboji s USK Praha. V jejich domácí hale totiž nefungovala světelná tabule.

"Byla tam jenom taková ta plechová, na které se obracely body. Ale nebyl vidět čas ani počet faulů," přibližuje brněnský křídelník Roman Zachrla.

Kvůli závadě se dokonce debatovalo, zda se vůbec bude hrát. Se čtvrthodinovým zpožděním se nakonec začalo. "Pořadatelé se s tím vypořádali docela dobře. Nebylo to zase tak hrozné, i když občas to bylo docela zmatené," říká Zachrla.

Basketbalisté totiž potřebují sledovat časomíru daleko víc než jiní sportovci. Na každý útok mají stanovený limit 24 vteřin. "Čas do konce útoku oznamoval po pěti vteřinách komentátor vedle hřiště. Ale protože tam byli i fanoušci s bubny, bylo potřeba jej pozorně vnímat," přibližuje Zachrla.

Ještě těžší to měli američtí hráči, kteří čísla v češtině neznají. "Z naší lavičky na ně křičel Štěpán Vrubl, nebo jsme si pomohli navzájem. Když bylo vidět, že nerozumí, tak jsme na ně zavolali."

Brňané nakonec zápas s nezvyklými kulisami prohráli 86:93. "Dostat tolik bodů je hrozně moc. Nepopasovali jsme se dobře s obranou pick-and-roll, špatně jsme rotovali. Takové zápasy bychom měli vyhrávat," podotkl Zachrla, s 21 body nejlepší střelec domácích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze