Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladí karlovarští volejbalisté pomalu rostou do svých vzorů

Momentka z utkání Karlovarsko - Příbram. | foto: Martin Stolař, MAFRA

22 2015
Zatímco dospělí volejbalisté Karlovarska se v sérii se Zlínem derou extraligou k bronzovým medailím, jejich mladší následovníci v první sezoně své činnosti teprve sbírají na republikové úrovni první zkušenosti. Mladší žáci odehráli krajskou soutěž a také už mají za sebou první domácí mistrovství.

„Když klub toto zcela nově vzniklé družstvo loni v září přihlásil, měli jsme obavu, zda budeme schopni krajskou soutěž důstojně odehrát,“ připomíná Štěpán Javůrek, šéftrenér volejbalové mládeže v regionu.

Vždyť všichni hráči začínali s volejbalem teprve před touto sezonou a rovnou se pustili do mistrovské soutěže. „Chlapci to nejenže zvládli, ale dokonce zakončili sezonu účastí v prvním kole mistrovství České republiky mladších žáků,“ říká Javůrek.

Na rozdíl od krajské soutěže, kde dokázali mladší žáci VK ČEZ Karlovarsko nejen hrát, ale i vyhrávat, na republikovém mistrovství skončili bez vítězství. „Přesto považujeme účast družstva za obrovský vklad do budoucnosti, který se nám již v dalších sezonách bohatě vrátí,“ uvědomuje si šéftrenér.

O volejbalovou mládež na Karlovarsku pečuje i trenér Milan Bican, který je dosud i na soupisce extraligového mužstva. „Na mistrovství České republiky do České Lípy jsme jeli především sbírat zkušenosti a zahrát si proti zvučným soupeřům, hráči si to za celou sezonu, kdy poctivě trénovali a hráli krajský přebor, zaslouží,“ vzkazuje.

Na republikovém šampionátu reprezentovali region pouze mladší žáci VK ČEZ Karlovarsko, kteří obsadili v přeboru druhé místo. Každý kraj má přitom možnost dvojnásobného startu.

„Jsme rádi, že jsme mohli využít příležitosti danou regulemi Českého volejbalového svazu a mohli se zúčastnit tohoto turnaje,“ doplňuje Javůrek.

„Za celou sezonu mladších žáků je třeba poděkovat partnerům mládeže VK ČEZ Karlovarsko, tedy především Karlovarskému kraji a společnosti Řízení letového provozu České republiky. Poděkování patří také trenéru družstva Milanu Bicanovi a všem hráčům družstva, jak z Ostrova nad Ohří, tak z Karlových Varů.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze