Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladí běžci z devíti zemí trénovali na Vidnavsku

23 2006
Vidnava - Okolí Vidnavy, jednoho z nejsevernějších koutů Olomouckého kraje, nadchlo mladé orientační běžce, kteří se zde již posedmé sešli na mezinárodním soustředění Silva O´camp. "Tento terén vyhledávají orientační běžci díky jeho jedinečnému charakteru, který připomíná Skandinávii, což je kolébka našeho sportu," říká hlavní trenér kempu Petr Hynek.

"Vše bylo navíc umocněno vynikající mapou." Ovšem dvě stovky běžců z devíti zemí světa nežily pouze tréninkem.

"Oblíbené byly cyklistické vyjížďky, kluci hráli fotbalový turnaj a dívky se střetly v plážovém volejbale," poznamenal Hynek.

Ve vidnavských lesích jste tak například mohli potkat mladé talenty z Izraele nebo Turecka.

"Už loni jsme tady například měli výpravu Číny, ale letos byla mezinárodní účast vyšší," řekl organizátor akce Robert Zdráhal. Pomohl k tomu program evropského společenství Mládež. "Mohli jsme tak zahraničním běžcům přispět na cestu. Ovšem díky velkému zájmu jsme museli odříct i spoustu domácích zájemců."

Účasti 120 "cizinců" využili na kempu i pro společenskou část soustředění.

"Každý večer jsme představovali jednotlivé země," říká další z organizátorů Jindřich Smička. Napřed jsme o takto organizovanou zábavu měli obavy, ale ty se rozplynuly hned první den, kdy se představovali Italové. Jejich večer rozhýbal všechny."

V rámci soustředění se běžci zúčastnili olympiády v netradičních disciplínách, nočních závodů i celodenních výletů.

Vrcholem byly pětidenní závody Grand Prix Silesia, které se konaly hned vedle kempu

"Při organizování se opírám o dobrovolníky, kteří rozumějí tomuto sportu a umějí pracovat s dětmi. Letos se ještě všichni museli naučit anglicky," dodal Zdráhal.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze