Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mladí baseballisté hrají v Ostravě o titul evropského šampiona

Momentka ze zápasu české reprezentace | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

14 2015
Čtyřmi zápasy v pondělí v Ostravě odstartovalo mistrovství Evropy v baseballu pro hráče do 18 let. Šampionátu se účastní deset reprezentačních družstev a nechybí mezi nimi ani český národní tým.

„Letošní evropský šampionát bude srovnáním sil těch nejlepších zemí v evropském mládežnickém baseballu. Pro titul mistra si jich pár přijelo. Jsem si jistý, že v této kategorii už na hřišti uvidíme hodně budoucích seniorských reprezentantů i profesionálních hráčů,“ uvedl předseda České baseballové asociace Petr Ditrich.

Areál Arrows v Ostravě-Porubě hostil mistrovství Evropy juniorů poprvé již v roce 1998. „Tehdy se hřiště právě otevíralo, počasí nepřálo, ale vše se zvládlo. Od té doby celý areál prošel několika rekonstrukcemi, vzniklo druhé hřiště, přibylo osvětlení a odehrálo se zde několik mistrovství Evropy, evropské poháry a mnoho dalších akcí. Nejvýznamnějšími akcemi byly mistrovství světa amatérů a mistrovství Evropy mužů,“ připomněl Ditrich.

A dodal: „Nynější mistrovství má i další rozměry. Dva zápasy se odehrají v polském Rybniku, což dokládá a podporuje příhraniční spolupráci, zároveň poprvé děláme naši akci společně s top kulturní akcí celostátního významu, kterou je festival Colours of Ostrava.“

České reprezentanty ale bude zajímat především samotný šampionát. Obhajují na něm totiž stříbrné medaile z roku 2013.

„Náš cíl je účast v semifinále turnaje,“ prohlásil kouč českého juniorského výběru David Winkler. Jeho svěřenci odehráli těsně před šampionátem dvě přípravná střetnutí s Francií, v nichž zvítězili 13:3 a 15:7. „V obou zápasech se nám dařilo v útoku, nadhoz i obrana předváděly solidní výkon,“ poznamenal David Winkler. „Věřím, že na šampionátu budeme pokračovat v kvalitním výkonu celého týmu.“

Trenérova slova o ambicích potvrdil i hráč českého výběru Jakub Kubica, který bude hrát v domovském prostředí, neboť je členem klubu Arrows Ostrava.

„Samozřejmě chceme získat na mistrovství medaile, ale bude to těžké. Na tomto turnaji jsou totiž nejlepší evropské týmy,“ podotkl Kubica.

Češi hrají ve skupině s Chorvatskem, Nizozemím, Ruskem a Švédskem, druhou skupinu tvoří týmy Francie, Německa, Velké Británie, Itálie a Španělska.Najdete na iDNES.czmobilní verze