Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladé Buky jsou kompletní. Je libo golf, nebo lyže?

Golfové hřiště Grund Resort Mladé Buky. | foto: Martin Kabát

6 2009
Když na stráň nad Mladými Buky vyjel poprvé bagr, udála se tam scéna jako z normalizačního seriálu Nejmladší z rodu Hamrů. Starousedlice si lehla před exkavátor se slovy, že tady byly vždycky pastviny a žádný hotel ani golfové hřiště tu nebude. Ale už je - hotel kouzelný a hřiště malebné.

Grund Resort má v podtitulu slova Golf and Ski. "U nás nebudeme mít mimosezonu," říká majitel Jiří Grund a ukazuje na nedalekou lanovku. Ski areál, který si oblíbily hlavně rodiny, v nichž lyžařské umění ještě nedorostlo do náročnosti tratí v Peci pod Sněžkou. Na cestě z Trutnova k jednomu z nejznámějších zimních center zastavují tady. Ti náročnější na kvalitu ubytování teď mají vystaráno - hotel v italském designu tam, kde za několik měsíců zmizí greeny a fairwaje pod sněhem.

Kdo se tady ubytuje, dostane slevu nejen na vleky v Mladých Bukách, ale i na Černou Horu v nedalekých Janských Lázních. A běžkaři budou moci vyrazit rovnou z hotelu, protože tradiční tratě po rozšíření hřiště na klasickou osmnáctku rozhodně nezmizí. Naopak, Grundova rodina podporuje i další outdoorové aktivity. A po jarním tání se zase všechno připraví na golf.

Hudebník a moderátor Petr Vondráček jako čestný host slavnostního otevření areálu nemohl jinak než chválit, ale vášnivý hráč, známý svým hyperkorektním chováním, to jistě říkal upřímně, když zval ke hře do Mladých Buků: "Bývalo to průměrné country hřiště, dnes je z něj luxusní osmnáctka."

Golfový areál vyrostl i díky penězům z evropských fondů, převedených přes regionální operační program NUTS II. "Potýkali jsme se s různým nedorozuměním i podceňováním, ale vzali jsme to vážně. Naše rodina se snaží všechno dělat důkladně, a tak i tady jsme všechno dotáhli do nejmenšího detailu," chválí novinku v grundovském podnikatelském portfoliu majitel, jenž nový areál zanechává v péči syna Jana Grunda, doposud jednoho z šéfů místní textilky.

Kvalitu hřiště každý posoudí sám. Zprvu vypadá jen jako obyčejná louka, ale dojde i na hru v blízkosti stromů. Kopcovitý terén samozřejmě hru značně fyzicky ztíží. Co ocení pravděpodobně každý, je výhled na několik místních kopců a v delším horizontu i na Černou Horu a Sněžku. To panorama za procházku s bagem stojí rozhodně.

Tedy když viditelnost ono panorama odhalí. Sobotní počasí účastníkům první oficiální hry na kompletním hřišti právě nepřálo, ale v několika podzimních týdnech, kdy se ještě bude letos hrát, tady babí léto či slunečný barevný podzim ještě vytvoří jiný kolorit a atmosféru. Tak jak to Krkonoše umějí.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze