Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boleslavský talent Pech vychytal zlato navzdory nemoci

OPORA. Brankář Dominik Pech pomohl juniorům Mladé Boleslavi ke zlatu na Czech Open. | foto: Florbal Mladá Boleslav

19 2015
Mladoboleslavský florbal na Czech Open ukázal sílu: bronz pro muže a zlato pro juniory, v jejichž bráně zářil Dominik Pech navzdory nemoci.

Dlouho to vypadalo, že mu vlastní příjmení bude během florbalového Czech Open osudné.

V předvečer mezinárodního turnaje začalo Dominika Pecha škrábat v krku, brzy se přidala horečka.

První dva zápasové dny proležel v hotelu, žvýkal zázvor a výsledky spoluhráčů sledoval tak maximálně na telefonu. Pech měl vážně pech. „Uvažoval jsem, že radši pojedu domů,“ přiznává.

Nakonec zůstal a díky skvělým výkonům v play-off pomohl týmu k obrovskému úspěchu. V osmifinále i čtvrtfinále vychytal nájezdy, v semifinále udržel nulu a ve finále inkasoval jedinkrát. Boleslavští junioři byli v mezinárodní konkurenci zlatí a Pech nejlepším gólmanem turnaje.

Trenér Petr Kološ pak brankářského hrdinu chválil: „Bojoval s nemocí, ještě před finále zvracel a stejně podal výborný výkon.“

Jeho nasazení mohlo být riskem, Pech přemýšlel: Co když to klukům celé zkazím?

Ale nezkazil.

Mladá Boleslav, jeden z nejambicióznějších českých klubů, má v čerstvě 18letém gólmanovi solidní naději. Pech je obr v bráně (191 cm) a mrštný zároveň. Náramně ovládá penalty, což v turnaji dvakrát dokázal. „Nájezdy mě baví a vždycky si při nich věřím,“ říká.

Však ho na trénincích prověřují velcí penaltoví specialisté, Pech už pravidelně trénuje s extraligovým týmem. Odkoukávat může třeba také od klubové brankářské jedničky Davida Rytycha.

„Má spoustu zkušeností z finské i švédské ligy. Děláme spolu různá gólmanská cvičení, což mi pomáhá,“ chválí si Pech.

U juniorky mu pro změnu šéfuje Petr Kološ, také extraligový hráč.

„Po jeho příchodu všichni kluci včetně mě začali florbalem doslova žít. Petr má obrovské zkušenosti a přehled, nic lepšího nás nemohlo potkat,“ tvrdí.

První výsledek týmu je rovnou zlatý. Pech se dojímá: „Když jsem na Czech Open při finále v minulých letech seděl jako divák, mrzelo mě, že nemůžu chytat tam dole. Teď se mi splnil jeden z menších snů.“ Ani ty větší nemusí být mimo realitu...Najdete na iDNES.czmobilní verze