Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mizerné nepromokavé bundy z Montany rozzlobily americké golfisty

Deštníky americké rydercupové výpravy kritice unikly. | foto: AP

2 2010
Newport (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Americký rydercupový kapitán Corey Pavin má na kontě první porážku. Nedokázal svůj tým dobře materiálně zajistit. Páteční déšť pronikl hráčům pod "nepromokavé" oblečení, takže v přestávce programu prvního dne, vynucené stavem hřiště, běžel jeden z kustodů koupit nové oblečení. Stálo to pět tisíc liber.

"Mezi povinnosti kapitána patří úplně všechno," komentoval lapsus soupeře jeden z bývalých kapitánů evropského týmu Sam Torrance. Ani vítězný americký kapitán z roku 2008 Paul Azinger svého nástupce nijak nešetřil: "To je katastrofa!"

Pavin je kritizován za to, že věci kolem oblečení nechal zařizovat svou ženu Lisu. Ta objednala golfovou výbavu u firmy Sun Mountain z Montany, což se stalo podnětem k posměchu, protože "Slunečné hory" jsou něco naprosto jiného než deštivé velšské údolí, kde se Ryder Cup hraje.

Phil Mickelson z týmu USA - první kolo Ryder Cupu 2010.

Phil Mickelson z týmu USA - první kolo Ryder Cupu 2010.

Američané si nemohou stěžovat, že nebyli varováni. Právě po porážce před dvěma lety se kapitán hostů Nick Faldo loučil s Valhallou slovy: "Do Walesu si přivezte nepromokavé oblečení!"

Komentátor televizní stanice Sky Sport, profesionální golfista Paul Lawrie, kroutil hlavou: "Nechápu, jak je možné, že si výbavu nevyzkoušeli." Spokojený úsměv se rozhostil na tváři Richarda Heada, výkonného ředitele skotské firmy ProQuip, u níž hosté narychlo dokoupili výbavu do deště.

Nikdo z hráčů se slovem nezmínil, že by byli nazlobení, nicméně postoj Tigera Woodse charakterizovalo oblečení, v němž se na hřišti objevil. Světový golfista číslo 1 si "nepromokavou" bundu vůbec nevzal na sebe.

Tiger Woods dal svým oblečením najevo, co si myslí o kvalitě nepromokavého oblečení týmu USA.

Tiger Woods dal svým oblečením najevo, co si myslí o kvalitě nepromokavého oblečení týmu USA.

Byl to Woods, kdo si údajně stěžoval i na špatné bagy. Britský list The Independent přinesl informaci, že hráč byl tolik nespokojen s mokrými gripy svých holí, až se jal dožadovat možnosti použít svůj vlastní bag s příslibem, že na něm zakryje sponzorské logo.

V páteční dohrávce to nebylo nutné, protože už nepršelo, slunečné počasí panuje nad hřištěm Twenty Ten od rána i v sobotu. Déšť se má dostavit zase v neděli.Najdete na iDNES.czmobilní verze