Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistryně se trápily v koncovce

29 2003
Olomouc - Po cenné výhře v Michalovcích hostily házenkářky DHK Olomouc v pátém kole interligy nováčka soutěže ze slovenských Bánovců. Domácí favorit neměl se svým soupeřem větší problémy a zvítězil vysoko 38:18. Olomoučanky se přitom rozjížděly o něco pomaleji a ještě v 8. minutě prohrávaly 3:4.

"S výsledkem zápasu jsem samozřejmě spokojen, s předvedeným výkonem už o něco méně," pravil trenér Hanaček Lubomír Krejčíř, kterého trápila především produktivita jeho družstva.

"Neuvěřitelnou smůlu má zejména Alena Polášková. I kdyby míč poslala přesně do šibenice, gólmanka se rozhodne stát zrovna tam."

Viditelně pomalejší hostující tým však dlouho přijatelnou podobu skóre neudržel. Už ve 23. minutě prohrával 5:15 a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. To už se na olomoucké straně zapojila do hry celá lavička.

"Naším záměrem bylo hrát celé utkání velmi rychle dopředu i za cenu případných chyb," řekl Krejčíř. "Těch jsem nakonec napočítal čtrnáct, což není zase tak mnoho."

Poločas vyhrálo domácí družstvo 17:7 a po přestávce už jen v klidu zvyšovalo svůj náskok. V závěru se diváci těšili na překonání magické čtyřicetigólové hranice. Na tu však Olomoučanky nakonec nedosáhly.

"Nebylo to ale vinou špatného závěru," upozornila zkušená domácí opora Veronika Hejtmánková. "O tu čtyřicítku jsme se připravily spalováním šancí v průběhu celého zápasu."

Právě Hejtmánková byla se sedmi brankami druhou nejlepší střelkyní svého týmu v utkání. Lepší už byla jen další střední spojka Lucie Fabíková, která přesně zamířila devětkrát, z toho dvakrát ze značky sedmimetrového hodu. "S výkonem středních spojek jsem byl spokojen," pochválil obě dvě olomoucký kouč Lubomír Krejčíř.

Pro poněkud slabší výkonnost ostatních má své vysvětlení. "Chybějící lehkost a jistota především v zakončení jsou důsledkem velkého objemu v přípravě. Ten se nám ale v průběhu dlouhé sezony ještě v dobrém vrátí."

Jen slova chvály měl pro výkon Olomouce trenér Bánovců Richard Makýš. "Domácím mohu jen pogratulovat. Vyhráli naprosto zaslouženě. Bylo zkrátka vidět, že se utkal mistr s nováčkem," prohlásil po utkání.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze