MS v alpském lyžování: superkombinace mužů

Závod v americkém středisku Beaver Creek komentuje Radek Štěrba

Superkombinace mužů
Děkujeme vám za pozornost, pro dnešek se s vámi loučíme. Slalomová část kombinace, bohužel bez Ondřeje Banka, je na programu od 22.15.
Český reprezentant Ondřej Bank, který po hrozivém pádu v cílové rovince míří na vyšetření do nemocnice, je klasifikovaný na 25. místě. Další dva Češi jsou zatím až před chvostem výsledkové listiny: Kryštof Krýzl je na 38. místě (ztráta 4,01 vteřiny), Martin Vráblík na 40. místě (ztráta 5,40 vteřiny). Ti ale ještě mohou své pozice vylepšit.
Sjezdařskou část superkombinace vyhrál Nor Kjetil Jansrud, který ale není moc dobrým slalomářem. Jansrud o 9 setin porazil Švýcara Beata Feuze, Američan Goldberg a Rakušan Baumann už ztrácejí téměř sedm desetin. Ovšem do celkového pořadí jistě promluví i univerzálnější lyžaři. Hned na šestém místě třeba číhá Švýcar Janka. Uvidíme, jak vysoko se dokáže dostat třeba z 22. místa Francouz Pinturault nebo z 31. příčky Rakušan Hirscher.

40Vráblík1:48,411:48,41
Jako poslední dojel do cíle Dán Faarup. Po něm měl ještě následovat Rumun Achuriloaie, ale ten ke startu nakonec nenastoupil.
Nizozemec Van Heek se startovním číslem 47 do závodu nakonec nenastoupil.
Se sjezdovkou si poradil mladší z bratrů Žampů - Andreas. Řadí se na předposlední 44. místo se ztrátou 7,57 vteřiny. Adam Žampa je nyní na 33. místě.
Také Chilan Henrik Von Appel se řadí až téměř na chvost závodního pole.
Sedmatřicátou pozici obsadil reprezentant Monaka Arnaud Alessandria, člen Monte Carlo ski clubu
A podobně si vedl i další Novozélanďan Prebble, který dojel na 43. místě.
Za Čechy se řadí Novozélanďan Feasey i Kazach Zakurdajev.
Z jedenácté příčky vytlačil Nymana další lyžař: Nor Kilde byl o devět setin rychlejší.
Nyman předpoklady úplně nesplnil, sjezd dokončil jako jedenáctý se ztrátou 1,63 na vedoucího Jansruda. Ve slalomu navíc bude ztrácet.
Závod dokončil Slovinec Kline, řadí se na 25. místo. Následuje špičkový sjezdař Američan Nyman.
Na úplně poslední místo se nyní posouvá Chorvat Istok Rodes, který dojel s téměř osmivteřinovou ztrátou.
V cíli už je poslední Rakušan Striedinger, kterému zatím patří 24. místo.
Velmi kvalitní jízdu ukázal Němec Andreas Sander, který se startovním číslem dosáhl sedmého nejlepšího času, na vedoucího Jansruda ztrácí 1,27 vteřiny.
Před Čechy se dostal Rus Trichičjev, kterému patří 27. místo se ztrátou 3,22 vteřiny.
Kanaďan Pridy ukázal lepší sjezdařské dovednosti, dojel na šestnáctém místě.
Třetí desítku otevřel Argentinec Simari-Birkner. A řadí se až za Krýzla a Vráblíka na poslední místo se ztrátou 6,81 vteřiny.
Poprat se se sjezdovkou chce ještě dalších devatenáct lyžařů, prohnat nejlepší ještě může Američan Nyman (číslo 38), v závěru pojede i druhý ze slovenských bratrů Andreas Žampa (číslo 46).
Český reprezentant Krýzl se řadí na 28. místo, těsně před Vráblíka. I když časový rozdíl mezi touto českou dvojicí je začný - 1,4 vteřiny.
Český reprezentant Krýzlova ztráta na nejlepší rychle roste.
Český reprezentant Teď už s číslem 30 Kryštof Krýzl.
Feuz útočil na čas nejlepších, nakonec je těsně druhý - 9 vteřin za Jansrudem.
Ještě Švýcar Feuz, pak už pojede poslední český lyžař Kryštof Krýzl.
Následuje Francouz Muzaton, který drží asi vteřinovou ztrátu na Jansruda.
Němec Ferstl ukázal lepší jízdu. Dojel jako patnáctý.
Bylo patrné, že Vráblík se sjezdovkou dost bojoval. Nakonec je v cíli nejhorším časem 1:48,41 a ztrátou více než pěti vteřin.
Český reprezentant Vráblík je spíš slalomář, což v tomto závodě potvrzuje. Od úvodu nabírá značnou ztrátu.