Oba české volejbalové páry vyhrály na mistrovství světa své skupiny

České plážové volejbalistky Michala Kvapilová (dále) a Kristýna Hoidarová Kolocová se radují v utkání proti Thajkám na mistrovství světa ve Vídni. | foto: FIVB.com

31 2017
Oba české páry - Michala Kvapilová s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou a Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou - ovládly na mistrovství světa v plážovém volejbalu ve Vídni boje ve skupinách a do play-off prošly po třech výhrách.

Kvapilová s Hoidarovou Kolocovou na závěr skupiny L porazily v parnu domácí dvojici Stefanie Schwaigerová a Katharina Schützenhöferová 31:29, 13:21 a 15:7. Šesté nasazené Nausch Sluková a Hermannová zdolaly Finky Taru Lahtiovou a Riikku Lehtonenovou 21:8 a 21:17 a neztratily ve skupině ani set.

„Je super, že jsme vyhrály tři zápasy a ještě jsme neztratily ani set. Vyhrály jsme čtyři z šesti setů na deset či jedenáct bodů, což se moc nestává. Ušetřily jsme energii, což se bude určitě hodit,“ uvedla Nausch Sluková v tiskové zprávě.

V duelu o prvenství ve skupině F proti Finkám ukázaly Nausch Sluková a Hermannová rychle svoji sílu. V prvním setu Lahtiovou a Lehtonenovou suverénně přehrály.

„Až jsme si říkaly, že nám šel skutečně hladce. To jsme nečekaly. Finky prakticky nevzdorovaly. Ale je třeba říct, že jsme na ně dobře zatlačily servisem. A také jsme měly jednodušší obranu, která fungovala velmi dobře,“ řekla Hermannová.

Ve druhém setu si držely bezpečně mírný náskok. „Udělaly jsme více nevynucených chyb, proto to bylo vyrovnanější. A v tom velkém vedru jsme měly co dělat, abychom ty delší výměny rozdýchaly,“ řekla Hermannová.

Nausch Sluková se v závěru blýskla parádním obranným zákrokem a zápas při svém podání ukončila - dala eso a přímý bod. Češky si pak od diváků vyslechly skandování: „Holky, děkujem!“

Kvapilová s Hoidarovou Kolocovou vyhrály v tie-breaku stejně jako úvodní dva zápasy ve skupině. Proti Rakušankám vydřely dramatický první set. Proměnily v něm až šestý setbol, který připravila Kvapilová blokem a Kolocová pak sadu ukončila úderem k zadní čáře. Druhému setu na centrkurtu za podpory fanoušků dominovaly Schwaigerová a Schützenhöferová.

Rozhodující sadu začala Kolocová přímým bodem z podání za pomoci pásky a v celém tie-breaku byla nejlepší na kurtu. Výborně hrála v poli i útočila. Zvýšila na 5:2 a chytrým úderem už na 9:5. Tentokrát zvládly Češky rychle závěr, při prvním mečbolu ještě soupeřky pokus Kolocové vybraly, ale smeč Kvapilové už ne.

„Vedro jako ‚prase‘, ale bojovaly jsme jako lvice a je z toho další výhra a postup do play-off z prvního místa,“ napsaly Kolocová s Kvapilovou na sociálních sítích. „Krásný centrkurt, úžasná divácká kulisa Rakušanů, ale i naši věrní Češi byli moooc dobře slyšet,“ dodaly.

Oba české páry mají díky přímému postupu do play-off v úterý volno a ve středu je čekají zápasy ve vyřazovací části.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu ve Vídni

Ženy:

Skupina F:
Hermannová, Nausch Sluková (6-ČR) - Lahtiová, Lehtonenová (19-Fin.) 2:0 (8, 17)
Filippová, Bobadillaová (30-Parag.) - Alfarová, Copeová (43-Kost.) 2:1 (17, -22, 10)

Skupina L:
Hoidarová Kolocová, Kvapilová
(13-ČR) - Schützenhöferová, Schwaigerová (12-Rak.) 2:1 (29, -13, 7)
Birlovová, Makroguzovová (36-Rus.) - Radarongová, Udomčavíová (37-Thaj.) 2:0 (15, 16)